• Телепатичну клавіатуру створили німецькі вчені

  • П'ятниця, 14 квітня 2006 року
Дослідники з німецького інституту Fraunhofer продемонстрували прототип пристрою, що вже одержав назву "телепатичної друкарської клавіатури". За допомогою цього пристрою людина "силою думки" зможе друкувати й віддавати команди комп'ютеру. Технологія заснована на розпізнаванні електричних сигналів головного мозку людини, повідомляє News.ru.

Процес "телепатичного" друку досить простий, хоча поки що порівняно повільніший традиційного. На дисплеї користувачеві показують віртуальну клавіатуру. За допомогою курсору, що рухається рядками букв вправо й вліво, користувач може вибирати потрібну букву.

Для того, щоб пересунути курсор вліво, людина повинна просто подумати про це. Наприклад, уявити, що вона піднімає ліву руку або ногу. Учений, що очолює групу розроблювачів, професор Клаус-Роберт Меллер пояснює, як варто управляти пристроєм: "Треба просто уявити, що ви берете в ліву руку м’ячик або, наприклад, закриваєте двері лівою ногою. Або, наприклад, кинути м’ячик у ціль ліворуч або праворуч".

128 сенсорів, які закріплені на голові, зчитують енцефалограму мозку, комп'ютерна система аналізує сигнали й визначає, у який бік потрібно пересувати курсор. Написання однієї пропозиції займає кілька хвилин, однак у майбутньому розроблювачі сподіваються істотно прискорити процес, повідомляє газета The Daily Mail.

У кожному разі значною перевагою нової технології перед іншими реалізованими спробами створення "телепатичних" пристроїв, полягає в тому, що працювати з ним може будь-яка непідготовлена людина, у той час, як всі попередні спроби вимагали тривалої підготовки людини й налаштування обладнання.

На сьогоднішній день вчені не змогли створити більше зроблених пристроїв для "телепатичного" набору текстів, і, за словами творців цієї технології, що одержала назву Berlin Brain Computer Interface, пройдуть роки, перш ніж можна буде створити систему, що розпізнає думки людини "по буквах".

Поки ж користувачам комп'ютерів як і раніше доведеться набирати тексти за допомогою звичайної клавіатури або систем розпізнавання голосу, які, втім, поки що теж далекі від досконалості.

Мабуть, найбільше користі нова технологія зможе принести людям з обмеженими можливостями. Так, безконтактний спосіб керування комп'ютером або іншими пристроями зможе значно полегшити повсякденне життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...