ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Транспорт на біопаливі в Сан-Дієго

Велика Епоха

Власники Wherever Shuttle Райан Вількокс (ліворуч) і Бруно Мора (праворуч) на фоні свого мікроавтобуса Мерседес, який працює на біопаливі. Фото: Джошуа Філіпп/The Epoch Times
Власники Wherever Shuttle Райан Вількокс (ліворуч) і Бруно Мора (праворуч) на фоні свого мікроавтобуса Мерседес, який працює на біопаливі. Фото: Джошуа Філіпп/The Epoch Times

Першу в Сан-Дієго компанію з перевезень на біопаливі Wherever Shuttle заснувало двоє друзів, що поставили собі за мету пропагувати чистіше навколишнє середовище, використовуючи альтернативне пальне. Кожна машина в парку компанії працює на чистому дизельному біопаливі або суміші переробленої олії. «Існує така річ, як безкоштовна енергія, тому ми доводимо це до людей», - каже Райан Вількокс, співвласник Wherever Shuttle.

Вількокс і його діловий партнер Бруно Мора заснували компанію перевізників у 2007 році. На борті першої машини - великого білого мікроавтобуса Мерседес - гордо красувався напис «Працює на біопаливі». Пропонуючи ті ж послуги, що і решта компаній у цій галузі послуг, Вількокс і Мору підняли свою справу на абсолютно новий рівень, навчаючи під час поїздки.

Відвозячи клієнтів в аеропорт, на заходи, на екскурсію містом, по телевізору, встановленому в автобусі, Вількокс і Мору демонструють те, як вони самі готують паливо, одночасно навчаючи пасажирів робити це самостійно. «Вони бачать те, як це робиться, і що впоралися з цим два звичайні хлопці», - каже Вількокс. «Я великий ентузіаст, а це легко робиться. Я був звичайним студентом коледжу, не знав, чим зайнятися в житті, але навіть я впорався з цим. Фільтрувати олію - нескладна наука».

За словами Вількокса, його інтерес до альтернативної енергії виник після того, як приїжджий лектор розповів його класові про глобальне потепління та екологічні проблеми. У той час він був студентом Коледжу Куйамака. Вількокс провів онлайн-дослідження і зробив перші спроби приготувати біопаливо, утаємничивши свого друга і співробітника Бруно Мора у свій план. «Саме тоді у нас з'явилася ця ідея. Райан спробував приготувати біопаливо у себе вдома. Він покликав мене й ми почали працювати над біопаливом разом», - розповідає Мору.

Друзі їздили від ресторану до ресторану, збираючи використану олію. Формула була вдосконалена шляхом проб і помилок. Мору, житель Сан-Дієго, родом із Сан-Пауло, Бразилія, пожартував, що на початку вони не знали, що робити з паливом, яке вони приготували. «Ми не знали, навіщо ми його робимо, але ми зацікавилися цим і ми хотіли відкрити свою власну справу», - сказав Мору. «Раптом виникла ідея придбати дизельний мікроавтобус, і ми об'єднали обидві ці ідеї».

Вількокс усміхнувся, коли пригадав, який урок він здобув, експериментуючи з новим паливом. Проводячи онлайн-дослідження, він напоровся на небезпечний процес, описаний на веб-сайті. «Їхньою метою було зробити процес по-справжньому дешевим, але насправді такий спосіб не підходить. Для олії потрібні насоси з високою продуктивністю, тому що вона дуже густа», - каже він. «Кінчилося тим, що всі наші фільтри забилися, і Бруно застряг на узбіччі швидкісного шосе».

Вількокс пояснив, що корінь проблеми полягав у тому, що вони не розуміли того, що необхідно відфільтрувати транс-жири, і ті забили всі фільтри. Пізніше вони вирішили відвезти свій автобус у Лавленд, де він був професійно перероблений для роботи на дизельному біопаливі.

«Вони витягнули фільтр і вставили фільтр, що нагрівається, з високою продуктивністю. Тому він фільтрує олію дійсно добре і нагріває його до достатньо високої температури для спалювання в двигуні - це справді просто. Він також досить недорогий і чудово працює» - каже Вількокс.

Вількокс пояснив, що вони з Мору намагаються зробити використання олії як альтернативне паливо якомога простішим. «Усі труднощі при використанні олії, його фільтруванні, можуть бути усунені», - каже Вількокс. «Якщо зробити перетворення в машині, то все має піти чудово. Ми виявили, що це найлегший шлях, якщо ви збираєтеся виконати це самостійно».

Хоча вони ведуть бізнес усього біля 7 місяців, але вже змогли додати ще одну нову машину у свій парк. Деякі зі своїх майбутніх машин вони планують перевести на інші види альтернативного палива, розвиваючи далі екологічно чистий транспорт. «Електромобіль - наша мрія,» - сказав Вількокс. «Оскільки це екологічно чистий вид транспорту, то ми повністю за нього».

Версія англійською