• Вчені вперше потрапили до джерел Нілу

  • Вівторок, 11 квітня 2006 року
Група дослідників вперше в історії людства пропливла уверх за течією Нілу в найвіддаленішу від його дельти точку, що розташована в дощових лісах Руанди, повідомляють Известия науки.

Суперечки про місце розташування джерел найдовшої у світі ріки велися з 1850 року. Довідатися про джерела Ніла виявилося вкрай складно тому, що пропливти його ще нікому не вдавалося. Шлях цей важкий і переповнений всілякими небезпеками.

Команда складалася із учених Британії й Нової Зеландії. Впродовж 80 днів дослідники пливли вгору за течією Ніла близько 6700 кілометрів. Вчені використовували систему супутникової навігації GPS і встановили, що довжина Ніла на 170 кілометрів більше. Один з дослідників так охарактеризував важливість цього відкриття: «Своїм відкриттям ми переписали історію.»

На своєму шляху вчені пережили напад повстанців з північної Уганди, під час якого трагічно загинув один з них. Останні 70 кілометрів вчені перебороли пішки, пробираючись дикими джунглями вздовж Нілу, який тут перетворився у невелику річку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...