• Виявлено побічні докази життя на Марсі

  • Понеділок, 10 квітня 2006 року
В 1911 році в єгипетському місті Накла впав метеорит марсіанського походження. Досліджуючи цей метеорит, учені з Коледжу океанології й атмосферних досліджень при Університеті штату Орегон (США) виявили мікроскопічні тунелі у вулканічній породі метеорита. Такі мікро тунелі звичайно залишають після себе бактерії, що живуть у земних каменях. Хоча ніяких слідів ДНК виявлено не було, одну наявність мікро тунелів може служити непрямим підтвердженням присутності життя на Марсі.

Єгипетський метеорит, що впав в 1911р., має вік близько 1,3 мільярда років, але розміри його порівняно невеликі - вага близько 10 кілограмів. У порожнинах усередині метеорита вчені виявили глину, вік якої оцінили в 600 мільйонів років. Наявність глини вказує на те, що метеорит контактував з водою - необхідним компонентом для зародження життя. А якщо є необхідні умови для життя, можна вважати, що тунелі є слідами бактерій, які за досить великий час, як вся органіка, просто розклалися.

На даний момент відкрито більше тридцяти марсіанських метеоритів, які стали результатом зіткнення червоної планети з кометою або астероїдом. Всі вони визначаються подібною унікальною хімічною структурою.

За матеріалами: Известия науки, Компьюлента

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...