• Швейцарські вчені: в кінці сторіччя в Європі дощитиме рясніше

  • П'ятниця, 5 травня 2006 року
Американський Геофізичний Союз в останньому випуску свого журналу «Journal of Geophysical Research-Atmospheres» на основі нових даних про зміну клімату зробив прогноз, який робить більш точну оцінку метеорологічного розвитку до кінця цього століття.

Спираючись на моделі і системи статистичного аналізу, розроблені проектами Європейського Союзу Пруденс і Стардекс, швейцарець Крістоф Фрей спільно зі своїми колегами із Швейцарського Федерального Інституту Технології і Редінгського університету (Великобританія) склав шість кліматичних моделей регіону, спрямованих на вивчення можливих змін кількості сильних опадів упродовж наступних 100 років.

За його спостереженнями збільшення інтенсивності та частоти заливних дощів торкнеться головним чином восени, взимку і весною альпійських зон і півночі Європи, розташованих вище 45 градусів широти, де, наприклад, знаходяться такі міста, як Лондон, Берлін і Стокгольм.

Учені також відзначають, що в районі Скандинавії, де зараз такі епізоди великої інтенсивності трапляються з періодичністю раз у 100 років, відтепер спостерігатиметься збільшення їх частоти. Можливо, вони виникатимуть з інтервалами у 20-40 років.

Попередні прогнози щодо заливних дощів як наслідку зміни клімату, викликаного парниковим ефектом, узагальнюються і деталізуються шляхом поєднання моделей європейського континенту, які використовувалися в дослідженні.

Дослідники в доповіді підкреслюють, що результати їх досліджень усього лише пропонують можливі райони сильних опадів із показником достовірності вище, ніж він був раніше, зменшуючи число можливих варіацій, а не повністю усуваючи їх.

Дослідження було профінансоване Європейським Союзом, Міністерством Освіти і Науки Швейцарії та Національним Фондом Наук Швейцарії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...