• Оприлюднено список 50 електростанцій США, які найбільш сильно забруднюють навколишнє середовище

  • Середа, 16 серпня 2006 року

ВАШИНГТОН. Нещодавній звіт, що був підготовлений незалежною екологічною правоохоронною групою, дав оцінку серйозності викидів американськими електростанціями забруднюючих речовин в атмосферу, і оголосив список п'ятдесятьох із них, які найбільш сильно забруднюють навколишнє середовище.

«У національних масштабах на рахунку електростанцій - приблизно дві третини з усіх викидів діоксиду сірки (SO2), 22% – окисів азоту, 40% – вуглекислого газу (CO2) і десь одна третина з усіх викидів ртуті», - стверджується у звіті, що він наприкінці минулого місяця був опублікований Програмою з екологічної чистоти (Environmental Integrity Project, ПЕЧ).  

Близько 400 великих електростанцій у США можуть бути оцінені за кожним із чотирьох забруднюючих речовин системою класифікації для найбільших джерел забруднення. У звіті 2006 р. ПЕЧ уперше використовувала сумарний бал, складаючи «значення» викидів класифікації за цими чотирма забруднюючими речовинами.

Відповідно до комбінованої класифікації за чотирма видами забруднюючих речовин (діоксидом сірки, окисами азоту, вуглекислим газом та ртуттю), три найгірші у цьому відношенні електростанції знаходяться у штаті Північна Дакота. Зі списком п’ятдесяти електростанцій, що вони найбільш сильно забруднюють навколишнє середовище, можна ознайомитися на сайті звіту, dirtykilowatts.org (англійською).

ПЕЧ класифікує електростанції-забруднювачі, використовуючи дані, оприлюднені Агентством США з охорони навколишнього середовища (EPA) та Департаментом енергетики США у 2005 р.

Електростанції викидають мільйони тон діоксиду сірки й окисів азоту, які викликають напади астми та сприяють виникненню у людей легеневих і серцевих захворювань. Вони також викидають мільярди тон вуглекислого газу, який вважається одним із факторів, що спричиняють глобальне потепління. Також серед забруднюючих речовин, котрі викидаються електростанціями, - ртуть, нейротоксин, надзвичайно шкідливий для дітей та ембріонів, що розвиваються.

ПЕЧ стверджує, що «величезна частина викидів виробляється невеликою кількістю старих електростанцій, котрі барилися зі встановленням систем контролю за викидами, або тими, що працюють неефективно».

Усього лише на 4% із близько 1200 електростанцій у США, що працюють на викопному паливі, лежить відповідальність за 45% усіх викидів діоксиду сірки.

Екологічне законодавство США призначалося для того, щоб не давати деяким електростанціям, що створюють небезпечне забруднення, знаходити лазівки, які дозволяли б їм уникати більш жорстких стандартів роботи. Наприклад, коли у 1970 р. у США був прийнятий початковий Закон про чисте повітря, декілька старих електростанцій були підведені під «дідусеву поправку»* цього закону, таким чином, уникаючи більш жорстких систем контролю забруднення навколишнього середовища.

Деякі з компаній, яким належать ці електростанції,  зволіли привести їх до ладу, ґрунтуючись на прийнятті ділових рішень, а інші так не зробили.

Можливі зміни

Газоочисники, які виводять забруднюючі речовини хімічною реакцією із сорбентом, здатні ефективно зменшити значення викидів забруднюючих речовин електростанціями. «50 електростанцій зі списку викидають у середньому 10 кг діоксиду сірки на мегават-годину у порівнянні з усього лише 0,5 кг на годину, що викидається станціями із сучасними газоочисниками», - підкреслюється у звіті ПЕЧ.

Великі електростанції, що працюють на вугіллі, і оснащені газоочисниками, довели, що більш екологічно чистого вироблення електроенергії цілком можливо досягти. У звіті згадується одна електростанція у штаті Пенсільванія та дві у штаті Західна Вірджинія, котрі використовують вологовапнякові газоочисники і досягли значення викиду діоксиду сірки, яке становить приблизно 0,5 кг на мегават-годину - набагато нижче середніх 10 кг, котрі викидають 50 електростанцій з вищезгаданого списку.

* «Дідусева поправка» - умови договору або нового закону, за яким його дія не поширюється на тих, хто займався тією або іншою діяльністю до прийняття даного закону.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...