• Птахи та комахи - індикатори біологічної різноманітності

  • П'ятниця, 8 жовтня 2010 року
Дослідники вважають, що зникнення популяцій комах і птахів – це реальні ознаки втрати біологічної різноманітності. Крім того,  вчені думають, що їх популяції є відмінними індикаторами загального благополуччя природного середовища. «Це види, які є чутливими до змін клімату. Коливання їх чисельності є показниками динаміки біорізноманітності, вони можуть служити барометром стану різних місць нашого навколишнього середовища».

Комахи сприяють захисту середовища

Комахи складають найрізноманітнішу групу живих організмів на планеті. За нещодавніми оцінками, число видів комах, що живуть на Землі, знаходиться між 5 та 30 мільйонами, хоча відомим є тільки 1 мільйон із них. Комахи – це важлива складова частина фауни, вони є віддзеркаленням складності середовища та біологічної різноманітності в цілому. Вони беруть участь у величезній кількості екологічних процесів, що ґарантують захист екосистем. Захист комах може проявлятися в охороні середовища їх існування, ми повинні пам’ятати про те, наскільки значну роль вони відіграють у захисті навколишнього середовища.

Бджоли, метелики та сонечка: види згасають

Серед комах дуже відомими і тими, що виділяються, вважаються такі різновиди, як бджоли, метелики та сонечка. Ці види комах приносять нам величезну користь! Бджоли, сідаючи на квіти, забезпечують їх запилення, сонечка звільняють поля від попелиці, а метелики чарують наше око та уяву. Нажаль, цей вид знаходиться на межі зникнення, згідно досліджень, опублікованих CORDIS, показник згасання метеликів змінюється залежно від зони їх проживання, загалом він оцінюється в 11 % за останні 25 років. Що стосується конкретних зон проживання, то число видів метеликів у болотистих районах впало на 15 %, у лісах – на 14 %, у луках – на 19 %. Причинами такого явища є забруднення та інсектициди. Але неконтрольований розвиток сільського господарства та вирубка лісів теж слугують приводами для дискусій.

1 211 видам птахів загрожує зникнення

Кілька років тому вчені повідомили, що один із кожних восьми видів птахів у світі знаходиться під загрозою (див. доповідь Birdlife International): за результатами їх досліджень, 1 211 видам загрожує зникнення, приблизно у такої ж кількості видів популяція складає менше 10 000 особин, а у 502 видів – менше 2 500.

У числі районів із найбільшою кількістю зникаючих видів знаходяться: атлантичне побережжя Бразилії, Гімалаї, острів Мадагаскар, а також архіпелаги Південно-Східної Азії. Посилюючими чинниками у цих районах є забруднення, затоплення лісів, зміни клімату та міграції птахів. Пріоритетні цілі Birdlife International полягають у тому, щоб перешкоджати новим зникненням видів диких птахів, контролювати їх зони проживання у всьому світі та визначати заповідні місця для збереження безлічі птахів і забезпечення їх захисту.

Оригінал статті іспанською:

La Gran Época (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...