• Саєнс Гай закликає студентів: «Змініть світ!»

  • П'ятниця, 12 травня 2006 року

Чапел-Хіл, Північна Кароліна. «Змініть світ!», – неодноразово переконував студентів доктор Біл Най під час своєї лекції під назвою «Марс і мікроби: наука – це те, у що можна вірити» в Північнокаролінському університеті. Най, більш відомий як «Саєнс Гай» (щось подібне до «Вчений малий»), прославився своєю премією Еммі в галузі радіомовлення, проектом гідравлічного поршня у крилах Боїнгу-747, а також співпрацею у створенні сонячного годинника у проекті «Марс Ровер» (Марсохід) НАСА. Най також є автором декількох дитячих наукових книг і ведучим двох наукових телепередач.

У лекції Най виступив із промовою про дослідження космосу, глобальне потепління та мікробну інвазію.

Глобальне потепління, за словами Ная, в дуже короткі терміни може призвести до страшних наслідків непомірного викиду парникових газів. «Глобальна варка», «Ви – барбекю» і «нас підсмажили» – це деякі з викарбуваних Наєм фраз, що виражають небезпеку парникового ефекту. Він запропонував економію енергії, а також вітряну та сонячну енергію як альтернативу викопному паливу. Най також переконував присутніх платників податків і виборців лобіювати ухвалення більш суворих законів щодо забруднення навколишнього середовища та збільшення субсидування розвитку альтернативних видів енергії.

У його лекції зазнали жорсткої критики Середньо-корпоративний Стандарт Викиду Вихлопних Газів (C.A.F.E) і Національна Асоціація Автогонок (NASCAR). C.A.F.E. був звинувачений у потуранні масовому виробництву автомобілів для особистого використання із високим рівнем вихлопів. Най критикував NASCAR за їх вкрай неефективні восьмициліндрові двигуни V8 і автомобілі з масивним заднім мостом, які споживають в середньому страшенні 48 літрів на 100 км.

«Леви, тигри і ведмеді не дістануть вас», – сказав Най, – «але бактерії і віруси дістануть». Він зробив прогноз про те, що пташиний грип вразить США раніше, ніж вони припускають. Най торкався і більш полемічних тем, таких як еволюція і креаціонізм (Теорія еволюції, що приписує зародження життя Вищому розуму, або Розумному задуму, із подальшим розвитком згідно дарвінівської теорії).

Янь Янь. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...