• Раціональніше горіння задля чистішого повітря

  • Четвер, 20 липня 2006 року

Австралія характерна більш як нація новаторів, ніж винахідників, але австралійський підприємець Пітер Хатчисон продемонстрував, що австралійські винаходи можуть стояти поряд із кращими у світі.

Винахід Хатчисона під назвою “SmartBurn” створено для вирішення проблем забруднення повітря, яке викликається виділенням частинок від побутових нагрівачів, що працюють на дровах. Пристрій, завита сталева трубка, схожа за розмірами із футляром для окулярів, зменшує частинки диму до -50%, підвищує температуру вогню та скорочує витрату дров. А ще воно прочищає димар, зменшуючи ризик пожежі від займання димаря.

Маючи 25-річний досвід роботи промисловим хіміком і перевірки якості повітря, вугілля та води в електростанціях, Хатчисон пояснює, що його вихідною точкою у створенні SmartBurn було бажання допомогти захисту навколишнього середовища.

“Головним спонукаючим чинником [створення винаходу] було те, коли зайнявся димар моєї сестри. Залишкова сажа та деревний сік мають тенденцію скупчуватися, а все це – легкозаймистий матеріал. Я працював над цим винаходом у вільний час на протязі приблизно п’яти років” – зазначив він.

Згідно із інформацією з сайту SmartBurn, при нагріванні пристрій випускає пару, яка дозволяє спалювати чорну сажу та сік у вогні, не даючи їм підніматися димарем. Це додаткове паливо підвищує температуру вогню та коефіцієнт корисної дії горіння.

Тоді як складові пристрою залишаються запатентованим секретом, Хатчисон ґарантує, що вони “безпечні, нетоксичні та натуральні”.

Кінцевий продукт випробовувався у лабораторії Австралійської асоціації домового опалювання (Australian Home Heating Association). Замірювалися температури вогню та виділення кіптяви разом зі встановленим пристроєм і без нього.

“Я був у повному захваті, коли отримав результати випробувань із лабораторії”, – розповів Хатчисон. “Було підтверджено, що пристрій підвищує температуру вогню на 17%, сприяє горінню і тому, щоб сажа та деревний сік згоряли у вогні. Також воно зменшує частинки диму до -50% – виділення частинок стає в середньому на 37% [менше]”.

SmartBurn у 2005 р. був другим призером австралійської премії Western Australian Environmental Awards у категорії “якість повітря”, й набирає свою популярність.

Сандра Хаттінг. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...