Вівторок, Лис 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Постійний інформаційний потік - причина нових дитячих захворювань

П'ятниця, 16 жовтня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Діти є нашим найбільшим багатством. Вони - наше майбутнє. Проте кому вдається сьогодні створити для них відповідне середовище для росту та розвитку?

Вони проводять свій день у дитячих садах, школах, групах продовженого дня. Обоє з батьків вимушені працювати, щоб вижити в нашому прогресивному суспільстві. Повертаючись, кінець-кінцем, втомленими додому після роботи, залишають малят біля телевізора, комп'ютера, ігрових приставок. Це насправді не те, чого б ми хотіли, але всюди панує байдужість.

Нові дитячі захворювання

З'являється все більше дітей, розвиток яких загальмовується через те, що вони постійно перебувають в інформаційному потоці. Одна з причин цього - постійне перебування біля комп'ютера та телевізора, інша - відсутність у сім'ї правильних моделей поведінки. Антоніо Піццулі з профспілки педіатрів каже, що особливо ця проблема стосується дітей із сімей, які мають низький соціальний рівень.

Втрачене покоління

"Оскільки мова йде про дітей, які після народження нічим не відрізнялися від інших, - провадить далі Піццулі, - проблеми в розвитку обумовлені відсутністю необхідної стимуляції у сім'ї та за її межами". Школи і дитячі сади та навіть мовна терапія більше не здатні компенсувати відставання в розвитку, що виникло через пробіли у вихованні. Доктор Томас Фішбах, голова педіатрів Північного Рейну, йде ще далі. На його думку, стосовно цих нових дитячих захворювань необхідно розробляти нові терапевтичні програми, інакше може бути втрачене ціле покоління.

Затримка в розвитку в результаті проблем у вихованні

Професор Вабіч із дитячої клініки м. Ульма називає ще й інші серйозні причини затримок у розвитку дитяти. Інформаційний потік і "макдональдси" призводять до ожиріння дітей. "Такі рецепти, як менше їсти і більше рухатися, більше не дають ефекту", - каже Вабіч в інтерв'ю медичній газеті. Потрібно якнайскоріше змінювати спосіб життя. Діти просто стають хворими. Все частіше у них з'являються такі захворювання, як подагра, жовчні камені, жирна печінка й артроз. У багатьох виникло порушення рівня цукру в крові, а в деяких - діабет. Згідно з діагнозами педіатрів, більше третини огрядних дітей мають підвищений кров'яний тиск, інсулінорезистентність і порушення зміни жирової речовини. Щоденні контакти з такими дітьми викликали у професора серйозні побоювання стосовно того, що підростає ціле покоління кандидатів на інфаркт і апоплексичний удар.

Вимоги повинні зрости

"Причини таких порушень і надлишкової ваги - не лише в надмірному споживанні їжі, але і в браку вимог і стимулів до розвитку", - вважає професор Клаус Хуррельман, директор Центру здоров'я дітей і підлітків WHO у Білефельді. Він переконаний, що всі програми для профілактики повинні передбачати допомогу в подоланні психічних і соціальних труднощів. Але це речі, яким зазвичай починають учити в дитячих садах. Навіть міністр охорони здоров'я ФРН Улла Шмідт висловлювала думку про те, що діти, в яких краще розвинене відчуття тіла, зможуть демонструвати вищі результати в школі.

Comments   

загрузка...