• Комета протаранила Сонце

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Четвер, 19 травня 2011 року

10 – 11 травня цього року космічне агентство NASA зафіксувало зіткнення комети-смертника із Сонцем.

Відеозапис, того як комета протаранила Сонце, був зроблений у Геліосферній обсерваторії NASA (The Solar & Heliospheric Observatory, SOHO). Нещодавно це унікальне відео стало доступно широкому загалу на сайті YouTube.com.

«Якщо вам завжди було цікаво, що ж трапиться, коли комета вріжеться у Сонце, то саме зараз ви можете дізнатися, як будуть розвиватися події у такому випадку», – пише газета The Huffington Post із цього приводу.

На відео зафіксовано як досить яскрава комета, змінюючи свою траєкторію під впливом гравітаційного поля Сонця, на виликій швидкості врізається у поверхню зірки. Зіткнення спричинило вибух і колосальний викид сонячної енергії, який на щастя не був спрямований на Землю.  Але Сонце ще декілька днів поспіль було у нестабільному стані. Як повідомляється, це не повинно викликати магнітні бурі на Землі.

Комету-смертника у приватній обсерваторії Taurus-1 нещодавно відкрив білоруський астроном-любитель Сергій Шурпаков. Уважається, що ця комета є уламком великої комети, яка зруйнувалась декілька століть тому і належить до сімейства навколосонячних комет Крейца.

Згідно з даними Обсерваторії сонячної динаміки NASA (Solar Dynamics Observatory, SDO), корональні викиди маси було помічено дещо раніше, ніж комета наблизилась до поверхні Сонця на стільки, щоб потрапити під вплив сильного магнітного поля. Вченим ще доведеться знайти підтвердження того, що корональні викиди маси пов’язані з навколосонячними кометами, повідомляється на веб сайті NASA Goddard's Flickr.

Нагадаємо,що навколосонячні комети вперше були виявлені у 1882 році під час повного сонячного затемнення. Відомо близько тисячі таких комет, повідомляє ТСН.ua.
Підписатися:

Коментарі