• Знайдено павука віком близько 50 млн років

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Четвер, 19 травня 2011 року

За допомогою найсучасніших комп’ютерних технологій вченим із Манчестерського університету (The University of Manchester) у Великобританії вдалось відтвори зображення павука віком 49 млн років, що був у шматку скам’янілої смоли. Про це сьогодні 18-го травня повідомляється  на офіційному сайті британського університету.

Дослідники Манчестерського університету спільно з колегами з Німеччини за допомогою рентгенівської комп’ютерної томографії створили приголомшуючу тривимірну модель павука, що застиг у шматку бурштину. Старий шматок скам’янілої смоли від тривалого контакту з киснем став непрозорим, тому  за допомогою мікроскопу раніше комаху неможливо було розпізнати.

"Відомо більше, ніж 1000 зразків скам’янілих павуків, багатьох із них виявили у бурштині," – каже доктор наук  Девід Пенні (David Penney) з факультету природознавчих наук Манчестерського університету. " Такий бурштин, вік якого становить близько 49 мільйонів років, найчастіше зустрічається у Прибалтиці. Дослідження ведуться вже понад 150 років».

«Ще у 1854 році стало відомо про першого скам’янілого павука із відомої колекції Георга Карла Берендта (Georg Karl Berendt), яка представлена у Берлінському музеї природознавства (Museum fur Naturkunde).  За довгий час ці зразки бурштину потемніти і вкрились тріщинами, тому дуже важко розгледіти комах всередині»,  – зазначив науковець.

Нагадаємо, що нещодавно американські вчені виявили останки скам’янілих мурашок, вік яких становить близько 50 млн років. Довжина таких мурах становила приблизно 5 см. Це найбільші мурахи, що коли-небудь існували на землі, повідомляє «Дзеркало тижня. Україна».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...