• Британські вчені: Шедеври живопису покращують психічне здоров'я

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 12 травня 2011 року

Британські вчені після численних експериментів прийшли до висновку, що милування картинами живопису схоже зі станом закоханості і покращує психічне здоров'я людини. Про це відкриття повідомили лондонські ЗМІ.

Дослідниками Університету Лондона під керівництвом професора нейробіології С. Закі був проведений аналіз мозку людини в момент, коли він кидав погляд на свої улюблені картини класиків у галузі образотворчого мистецтва.

Дослідження показали, що реакція мозку в цю мить схожа до стану, коли людина милується своєю другою половинкою. У процесі милування полотнами великих майстрів задіються одні й ті ж ділянки головного мозку, і йде негайна реакція викиду дофаміну, який відповідає за приємні відчуття і почуття задоволення. Вчені його відносять до «гормонів щастя».

Дослідження були проведені вченими на людях різної статі і віку. Досліджуваним показували такі картини, як «Народження Венери» художника Ботічеллі, «Жабник» живописця Клода Моне, «Собор у Солсбері» художника-романтика Джона Констебля, та інших великих майстрів. Усього було показано понад 28 картин класики образотворчого мистецтва.

Британські вчені зробили висновок: справжні твори мистецтва покращують психічне здоров'я людини, і в зв'язку з цим повинні бути загальнодоступними.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...