• Унікальні кадри агонізуючої зірки отримані телескопом Hubble

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 27 квітня 2011 року
Телескопом Hubble вдалося зробити унікальні кадри агонізуючої зірки, розташованої від нашої планети на відстані три тисячі світлових років.

Hubble вперше зафіксував туманність «Котяче око» в стані вибуху вмираючої зірки, що знаходиться у фазі червоного гіганта. У стадії туманності ця зірка буде ще перебувати близько 10 тисяч років. Вчені вважають, що таким же чином закінчить своє існування і Сонце.

При безперервному ядерному синтезі і перетворенні водню у гелій в ядрі зірки, дозволить їй якийсь час постійно випромінювати світло. Але, як тільки водень закінчиться, зірка перейде у фазу червоного гіганта.

Через деякий час ядерні реакції у зірки завмирають, і в ядрі відбувається серія вибухів, які призводять до викиду в космічний простір поверхневого шару зірки, і її ядро оголюється, що чітко простежується на кадрах Hubble.

Завдяки цим кадрам, у вчених астрофізиків з'явилася можливість спостерігати й досі не вивчений процес іонізації скопичуванної навколо ядра хмари блакитного газу. На думку вчених-астрофізиків, туманності грають ключову роль у передачі речовини у Всесвіті.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...