• Єдина мова для всіх земних істот

  • Четвер, 6 травня 2010 року
Вчені виявили, що всі істоти на землі, в тому числі й люди, мають дещо спільне в голосі. А саме - всі ссавці, комахи, риби, земноводні та інші створення вкладають рівну кількість енергії в голос, коли відтворюють звуки еквівалентного призначення.

«Якщо прибрати такі фактори, як вага і температура тіла, а також наділити всіх тварин однаковими акустичними механізмами, то їхні голоси будуть звучати однаково», - вважає Джеймс Джіллулі, професор біології з інституту генетики Університету Флориди.

Д-р Джіллулі та інші вчені з університетів Флориди й Оклахоми (США) проаналізували звуки п'ятиста тварин різного роду. Виявилося, що на створювані ними звукові вібрації тварини витрачають приблизно одну й ту ж кількість внутрішньої енергії, будь це бджола, дельфін або горила.  Тобто, всі живі істоти на Землі виражають свої емоції одними і тими ж звуками, тільки голосовий апарат у кожного свій, різні габарити і будова тіл. Якщо фізіологічні параметри живих істот подібні, то і голоси їх мають схожість. Наприклад, гібони. Вони можуть співати голосами, схожими на голос людини.

Добре відома здатність дельфінів розмовляти між собою. Коли дельфінів дресирують, вони дуже швидко розучують слова з людської мови, навіть вимовляють окремі фрази. Виходить, голоси дельфіна і людини також мають деяку подібність в акустичному механізмі.

Бджоли передають звуки тілом, немовби танцюючи. Ритм цього танцю і частота обертання черевця створюють певного роду вібрації, які і являють собою мову спілкування. А більшість риб «розмовляють» за допомогою плавального міхура.

Всі звуки міжвидового спілкування дуже схожі за своїми фізичними параметрами, як з'ясували вчені. Приміром, сигнал тривоги, видаваний слоном, ідентичний цвірінькання горобця, якщо той помітив небезпеку.

Кожен звук в просторі резонує з конкретними потоками енергії. І мабуть тому, мови різних живих істот мають схожість - джерело у них одне.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...