• 'Професії майбутнього', які виникнуть у найближчі 20 років

  • Вівторок, 2 лютого 2010 року
Футурологи склали перелік професій, які виникнуть у найближчі 20 років. Основні акценти - наука, медицина, погода, інформація та Інтернет.

Експерти Fast Future склали перелік з 20 нових спеціальностей, які виникнуть у наступні два десятиріччя.

1. Фахівець з виробництва органів
Розвиток науки зробить можливим виробництво живих органів і навіть окремих систем людського організму, тому знадобляться професіонали у цій сфері. Сюди ж можна віднести фахівців, які працюватимуть у сховищах і підприємствах з відновлення пошкоджених трансплантатів.

2. Фахівець з наномедицини
Досягнення в розвитку нанотехнологій у сфері субатомних механізмів і методів лікування сприятимуть істотним змінам в охороні здоров'я, і будуть потрібні фахівці у сфері наномедицини, які практикуватимуть нові методи лікування.

3. Фахівці з вирощування генно-модифікованих сільськогосподарських культур і розведення худоби із застосуванням генної інженерії

В майбутньому фермери застосовуватимуть методи генної інженерії для збільшення обсягів урожаю і виробництва білків, корисних для здоров'я людей. Учені вже працюють над вирощуванням томатів з вакциною і отриманням лікувального молока від корів, кіз і овець.

4. Велнес-консультант для літніх людей
Старіючому населенню планети потрібні фахівці, які зможуть допомагати людям старшого віку піклуватися про своє здоров'я і благополуччя. У своїй роботі такі консультанти застосовуватимуть різноманітні методики сучасної медицини і напрацювання у сфері лікарських засобів, протезування, психології, природних препаратів, дієти і фітнеса.

5. Хірург зі збільшення пам'яті
Нова спеціалізація хірургів, роль яких - збільшувати ресурс пам'яті людини. Одним з їхніх основних завдань стане допомога тим, у кого пам'ять буквально "переобтяжена" і хто не може засвоювати нову інформацію.

6. Фахівець з етики "нової науки"
З розвитком клонування та інших новітніх областей науки може знадобитися новий клас фахівців з етики, які розбиратимуться у цих дисциплінах і допомагатимуть суспільству робити вибір, чи слід проводити ті або інші розробки. Питання не в тому, чи можемо ми це зробити, а в тому, чи повинні.

7. Космонавти, космічні гіди та архітектори
Virgin Atlantic та інші компанії вже обіцяють розвивати космічний туризм, тому в перспективі можуть знадобитися космічні гіди і пілоти, так само як і архітектори, які проектуватимуть інфраструктуру для перебування в космосі. Серед поточних проектів Міжнародного центру з космічної архітектури Сасакава (SICSA) університету Х'юстону - теплиця на Марсі, місячні аванпости і космічні розвідувальні апарати.

8. Фахівці вертикальних ферм
До 2020 року можна буде істотно збільшити виробництво продовольства за рахунок зведення вертикальних ферм у міських хмарочосах. Керівники і працівники таких господарств повинні володіти знаннями у низці різних дисциплін, зокрема в інженерній науці й торгівлі.

9. Фахівець з боротьби зі зміною клімату
Коли наслідки зміни клімату виявляються все сильніше, виникає необхідність у фахівцях-інженерах, які допоможуть послабити чи навіть обернути негативні ефекти. Серед технологій, які вони можуть використовувати, наприклад, установка гігантських парасольок, що відбивають сонячні промені, і скидання залізної тирси в океан (що має сприяти розмноженню планктону і морських водоростей, які забиратимуть вуглекислий газ з атмосфери).

10. Фахівець з карантину
Багато країн можуть виявитися не готовими до ситуації раптового і швидкого поширення смертоносного вірусу. Медичних кадрів для вирішення проблем буде недостатньо. Коли кількість смертей зростатиме, і цілі райони матимуть бути ізольовані, хтось повинен стежити за дотриманням умов карантину.

11. Погодна поліція
Мета - відстежувати і блокувати можливі несанкціоновані спроби вплинути на погоду. Зокрема, це стосується практики перехоплення хмар з метою викликати дощ, що позначається на інших районах, навіть на відстані в мільйони миль. Погодна поліція має відстежувати, кому дозволятиметься втрутитися в природні процеси, наприклад, розстрілювати хмари йодидом срібла, щоб викликати опади.

12. Віртуальний юрист

Інтернет відіграє все більшу роль у повсякденному житті, і в таких умовах затребувані фахівці в області права, які вирішуватимуть суперечки між людьми з різних країн і регіонів, де діє різне законодавство.

13. Менеджер аватарів / віртуальні вчителі
В процесі навчання на елементарному рівні на допомогу - або навіть на зміну - викладачеві повинні прийти розумні аватари або комп'ютерні персонажі, які б виступали в ролі індивідуального інтерактивного помічника учня. Стежити за правильною конфігурацією і роботою аватарів для учнів повинні спеціальні менеджери - куратори.

14. Розробники альтернативних видів транспорту
У майбутньому виникне необхідність у проектувальниках і виробниках транспортних засобів нового покоління, для виробництва і експлуатації яких використовуватимуться альтернативні матеріали і паливо.

15. Фахівці з адресного віщання (narrowcaster)

У міру того, як контент на телебаченні, радіо і в Інтернеті все більше персоналізуватиметься, виникне необхідність у залученні фахівців, які працюватимуть з продюсерами і рекламодавцями над створенням новин, розважального конвенту та інформації, адресно орієнтованої на індивідуальні інтереси.

16. Фахівець з утилізації непотрібної інформації
Зі збільшенням обсягів інформації, які зберігається на комп'ютерах, актуальним стане завдання швидкого і надійного видалення непотрібних масивів даних, щоб при цьому не стати жертвою несанкціонованого доступу і розкрадання персональної інформації.

17. Фахівець з упорядковування віртуального простору
Професіонали в цій області допомагатимуть організувати "електронний" бік життя сучасної людини. Вони відповідатимуть за ефективну роботу всіх додатків і електронної пошти, за впорядковане зберігання даних, а також керуватимуть онлайн-профілями.

18. Часовий брокер / трейдер банку часу
Банк часу - це взаємне співтовариство, в якому будь-який з учасників зможе заробляти часові одиниці, надаючи послугу іншому (наприклад, миття машини або вигул собаки), і використовуватиме їх для оплати послуги, що виконуватиметься співтовариством на його користь. Брокер є організатором операцій на такій своєрідній біржі.

19. Соціальний працівник в соціальних мережах
Соціальний працівник для тих, хто не зможе інтегруватися в соціальній мережі або постраждав в результаті якихось складнощів у віртуальному співтоваристві.

20. Фахівець з персонального брендінгу
Передбачається розширення ролі стилістів та іміджмейкерів зірок. Такий фахівець працюватиме над створенням персонального "бренду" клієнта, використовуючи соціальні мережі та інші засоби. До кола його питань, окрім створення іміджу в повсякденному житті, входитиме "розробка" індивідуальності у блогах, соціальних мережах та інших ресурсах Мережі.

 
Джерело:  TCH.ua
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...