• Нове покоління одягу захищає не тільки від холоду, але й від сибірки

  • П'ятниця, 2 березня 2007 року

Учений Джеф Оуенс (Jeff Owens) створив нанотехнологічну тканину для одягу, здатну вбивати бактерії, розкладати бруд і піт, і легко пропускати вологу назовні, відштовхуючи зовнішню воду.

Оуенс і його колеги вже створили за цією новітньою технологією футболки й нижню білизну, які можна носити впродовж багатьох тижнів, не вмиваючись, без проблем із брудом і запахом. Одяг, який можна буде зробити з нової тканини, особливо буде доречний для військових, умови діяльності яких нерідко не дозволяють вчасно випрати одяг.

Якщо ж солдати будуть носити одяг із нової тканини, то вони зможуть виглядати охайно тривалий час, не вдаючись до прання, повідомляє британська Telegraph. Для військових - це справжній подарунок. Тим більше, що нова тканина вбиває не тільки природні бактерії на шкірі, відповідальні за неприємний запах, але й такі небезпечні бактерії, як сибірська виразка, повідомляє FederalPost.

У тканині, розробленій Джефом Оуенсом, на звичайні волокна за допомогою мікрохвильового випромінювання були нанесені спеціальні наночастинки. Після цього до часток спеціальним чином були прикріплені хімічні реагенти, які знищують небажані бактерії.

Дивовижна тканина - результат 5-річного багатомільйонного проекту, який проводився під егідою ВПС США. Приємно, що військова технологія відразу ж знайшла мирне застосування. Лондонська компанія Alexium вже одержала право на використання нової тканини у виробництві спортивного одягу, постільної білизни для лікарень і одягу для медперсоналу. При цьому дана технологія (у випадку серійного виробництва тканини) додасть до вартості кожного предмету одягу лише кілька доларів.

За матеріалами: fraza.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...