ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У російської «Вікіпедії» - свято

Велика Епоха
wikipedia.org
wikipedia.org
 
Днями російська версія відомої Інтернет-енциклопедії «Вікіпедія» пережила свого роду ювілей – кількість її словникових статей перевищила 100 тисяч!

В інших подібних виданнях, наприклад, в електронній версії «Британніки» – 120 000, у «Великій радянській» – 95279, а в «Енциклопедії Брокгауза та Єфрона» – 121 240 статей.

Тепер російська «Вікіпедія» входить до числа найбільших мовних розділів віки-проектів, поряд з розділами на голландській, іспанській, італійській, німецькій, польській, португальській, французькій, шведській та японській мовах. Однак на першому місці продовжує залишатися англійська «Вікіпедія», кількість статей у якій наближається до півтора мільйона. «Вікіпедія» користується популярністю серед користувачів Інтернету на всіх мовах. До 100-тисячної позначки підходить версія енциклопедії китайською мовою, котра зараз налічує понад 80 тисяч словникових статей. Поступово розвивається й українська «Вікіпедія», нині на її рахунку близько 30 тисяч статей.  

Треба відзначити досить стрімкий розвиток російського розділу цієї онлайн-енциклопедії. Кількість статей у ньому збільшується з наростаючими темпами. Усього лише за один рік кількість статей там збільшилася у чотири з половиною рази, завдяки швидкому збільшенню кількості учасників. Проект зручний тим, що дозволяє легко брати участь у ньому, навіть без попередньої реєстрації. І, хоча, деякі російські інтернет-енциклопедії та електронні довідкові системи мають приблизно однакову із «Вікіпедією» кількість статей, остання за цитованістю знаходиться попереду, мовиться у прес-релізі російської «Вікіпедії».

Вікіпедія почала своє життя 15 січня 2001 року як проект по створенню англомовної онлайн-енциклопедії, де будь-який відвідувач може вносити свої зміни та доповнення. Організатор проекту – американський Фонд Вікімедіа (Wikimedia Foundation Inc). Мета проекту – створення повної, об’єктивної, вільної від авторських обмежень енциклопедії на всіх мовах Землі.