• Фламінго в Африці вмирають від голоду

  • Четвер, 1 березня 2007 року

Учені виявили, що малі фламінго (Phoeniconaias minor) Кенії погано харчуються й гинуть від голоду. За підтримкою інституту Earthwatch, дослідники з'ясували, що вага знайдених мертвих фламінго становить лише 63% від їхньої нормальної маси тіла.

Унаслідок нещодавніх масштабних випадків смертності цих птахів у Кенії за минулий рік загинули тисячі малих фламінго, а за 1990-ті роки - більше півмільйона. Аналіз води в озері підтвердив низький рівень спіруліни, синьо-зелених водоростей*, що є основним джерелом корму для фламінго. Через обмежену кількість поживних речовин, фламінго залишалося менш 10% від їхніх мінімальних щоденних потреб у їжі.

Доктор Девід Харпер із Лестерського університету, науковий керівник проекту Flamingos of the Rift Valley інституту Earthwatch, у прес-релізі повідомив: «Отримані дані вказують на те, що в список можливих причин смертності фламінго необхідно включити голод».

Харпер також відзначив, що в більшості фламінго відтінок рожевого став біль блідим. Це вказує на те, що вони перебувають у поганому стані для розмноження. Яскраво-рожевого забарвлення фламінго набувають завдяки альфа- і бета-каротину за умови нормального харчуванні. З 15 тисяч фламінго вчені виявили менше сотні з яскраво-рожевим забарвленням.

Голодні птахи, які зазвичай збираються зграями на узбережжі для пошуків їжі, почали розбрідатися й годуватися на розрізнених водоймищах, включаючи дощові калюжі, і навіть на дорогах. Зміна поведінки при пошуку їжі робить фламінго уразливими до інших факторів смертності.

Ветеринар Ліндсей Оукс із Університету штату Вашингтон відзначає, що птахи, почали шукати допоміжні джерела їжі, піддаючи себе небезпеці стати здобиччю хижаків.

Харпер додав: «За сім років роботи на озері Богорія [у Кенії] я ніколи не бачив, щоб малі фламінго годувалися зі струмків і калюж».

Учені вважають, що важкі часи для фламінго, викликані проливними дощами. Зливи принесли в озеро надлишок води, що розбавило запаси корму фламінго.

Малі фламінго менші на зріст і мають більше чорного кольору на дзьобі в порівнянні зі своїми родичами звичайними фламінго. Харпер і Оукс - учасники проекту Flamingos of the Rift Valley при інституті Earthwatch.

* Спіруліна - рід цианобактерій, яких вчені раніше відносили до синьо-зелених водоростей, а нині вважають бактеріями.

Тай Тунь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...