• Європейська дослідницька рада виділила грант на розвиток MINIX 3

  • Четвер, 30 квітня 2009 року
Операційна система MINIX 3 професора Ендрю С. Тененбаума з голландського університету Vrije, отримала грант Європейської дослідницької ради (European Research Council, ERC) на суму 2,5 млн. євро, про що професор повідомив на сайті університету. Гроші будуть витрачені на подальші дослідження в області розробки операційної системи, яка змогла б сама знаходити уразливості в своєму коді і в подальшому усувати їх.

«Помилки в програмному забезпеченні ніколи не будуть повністю викорені, — написав Таненбаум в уявленні до проекту. — Але такі операційні системи як Windows і Linux спочатку спроектовані без приділення належної уваги стабільності коду. Індустрія ПО набагато більш безвідповідально підходить до перевірки якості готової продукції, чим, наприклад, автомобільна промисловість, де виявлення дефекту однієї деталі може спричинити відгук всього модельного ряду автомобілів. Вирішенням даної проблеми може стати створення захищеної операційної системи, яка б пред'являла жорсткіші вимоги до виконуваного коду».

Концепція мікроядер, навколо якої побудований MINIX, накладає певні обмеження на взаємодії процесів між ядрами. Це дозволяє зводити до мінімуму ситуації, коли нестабільно працюючий драйвер периферійного пристрою або будь-який інший код, запущений в ядрі, викликає крах системи. За задумом Таненбаума нестабільність повинна локалізовиваться усередині мікроядра, а взаємодія з процесом що її викликав блокуватися.

Виділених коштів повинно вистачити на оплату праці трьох дослідників і двох програмістів в подальші п'ять років, повідомляє OpenNet.

UNIX-подібна ОС MINIX була написана професором більше 20 років тому для учбових цілей. За цей час його студенти, якими він дуже гордиться, добилися великих успіхів на ниві open source, багато хто використовував його напрацювання при створенні власних проектів. Найвідоміший з них, звичайно ж творець ядра GNU/Linux фінн Лінус Торвальдс, з яким у професора була відома суперечка про мікроядра і ядра монолітни.

Ендрю Стюарт Таненбаум відомий і поважаний в IT-світі, володар численних регалій, його ім'я є в Who's Who in the World, він автор багатьох класичних книг, таких як «Операційні системи. Розробка і реалізація», «Архітектура комп'ютера», «Комп'ютерні мережі», «Розподілені системи. Принципи і парадигми».

Тотемом MINIX був обран єнот, про що професор жартує в одній з своїх книг: «Всі інші операційні системи мають тварину-талісман, тому ми вважали, що і MINIX 3 теж повинна мати його. Ми вибрали єнота тому, що єноти малі, меткі, кмітливі, спритні, поїдають комах (eat bugs) і доброзичливі — принаймні, поки ви тримаєте ваше відро для сміття щільно закритим».

Російськомовне співтовариство OS MINIX 3 підтримується офіційним розробником Романом Ігнатовим.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...