• Величезні очікування щодо “Нового Інтернету”

  • Четвер, 8 червня 2006 року

Як стверджували політичні лідери, воєначальники, менеджери з інформаційних технологій, і представники служб ектреного реагування на саміті у м. Рестон (штат Вірджинія, США) у травні, Новий Інтернет принесе велику користь громадськості, промисловості й урядам.

Як очікується, у Новому Інтернеті відбудуться революційні зміни у технологіях, що застосовуються у важливих сферах діяльності:

 

- Кризове управління та засоби зв’язку екстреного реагування під час нащасть, подібних до урагану Катріна або подій “11 вересня”;

- Охорона кордонів, запобігання несанкціонованого доступу, а також біометрія;

- Майбутній пошук і збереження родовищ нафти.

Група експертів з кризових ситуацій обговорювала, “як Новий Інтернет зможе дозволити службам екстреного реагування – правоохоронним органам, пожежникам, спецслужбам – всім зрештою сполучатися один з одним – тобто те, що вони були нездатні зробити під час подій “11 вересня” та урагану Катріна”, –  говорилося у прес-релізі саміту.

Масовий перехід до Нового ІнтернетуНовий Інтернет називається “Інтернет протокол версії 6” (IPv6). Багато людей зараз добре знайомі із протоколом “Голос через Інтернет” (VoIP), де можна вести телефонні розмови через Інтернет. VoIP – це тільки мала частина застосування Інтернету, яке розширюється. Відео, музика та інша передача даних теж здійснюється через Інтернет. Поєднання майже кожного типу зв’язку через Інтернет дає початок іншому гарячому терміну – “Все через IP” (EOIP).

Нинішній Інтернет базується на набагато старішій технології, Інтернет протокол версії 4 (IPv4), яка використовується із 1973 р. Старий Інтернет не був призначений для вибухового зростання різностороннього застосування та труднощів у прогнозуванні, з якими ми зараз маємо справу. Для того, щоб не відставати від зростаючих потреб, із роками в Ipv4 проводилися вдосконалення. Проте, ті поліпшення є обмеженими і приводять до значних труднощів.

IPv6 – найістотніша модернізація Інтернету. Як очікується, він усуне головні обмеження нинішнього Інтернету, надаючи набагато більший адресний простір, велику простоту, підвищену продуктивність, надійність, мобільність і автоматичну конфігурацію.

Перехід від IPv4 до IPv6 є величезним проектом. Впродовж тих років, коли проводитиметься перехід, і Ipv4, і IPv6 повинні будуть підтримуватися маршрутизаторами (роутерами), комутаторами (свічами), брандмауерами (файрволлами), серверами та робочими станціями. Повинен буде виконаний перехід у апаратних засобах і програмному забезпеченні, які використовують мережу.

Як очікується, зростання старого Інтернету досягне максимуму в 2010 р., і Новий Інтернет, що базується на IPv6, зрештою стане домінуючим в Інтернеті, – прогнозує  Алекс Лайтмен, головний виконавчий директор і голова на Саміті IPv6.

IPv6 вже є широко доступним у Японії, Кореї та Європі, чим ці країни випереджають США.

Місто Харрісон (штат Вірджинія, США) стане першим “містом майбутнього” в Америці зі власною комерційною безпровідною мережею IPv6.

Уряд США, який, як відомо, є найбільшим у світі покупцем IT продуктів і послуг, санкціонував впровадження Нового Інтернету у США до 2008 р. Згідно прес-релізу саміту, у першому кварталі 2006 р. на постачання IT-устаткування ним було виділено понад 28 мільярдів доларів.

Вибуховий вплив Windows VistaЯк пророкує Алекс Лайтмен, наступного року офіційний випуск корпорацією Майкрософт операційної системи Windows Vista приведе до збільшення застосування IPv6 у тисячу разів.

“У Windows Vista підтримка IPv6 встановлена за замовчуванням і вбудовані мережеві служби та програми Windows Vista тепер сумісні з IPv6. Цей новий рівень підтримки IPv6 у Windows Vista має потенціал підстебнути мережеву промисловість новими програмами та можливістю мережевого з’єднання таким же чином, як включення пакету TCP/IP у Windows 95 дало поштовх промисловості для створення програм і сервісів Інтернету”, – сказав редактор технічної документації із Майкрософт, Джозеф Девіс.

 

Дувон Кан, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...