• Стародавні камені Іки

  • П'ятниця, 2 червня 2006 року

Традиційне уявлення про розвиток людства знайоме всім: люди починали своє існування з кам’яного віку, будучи напівдикими істотами й ведучи первісний спосіб життя. Проте, сьогодні вже зроблено немало археологічних знахідок, які ставлять звичну теорію про розвиток людства під сумнів.У стародавніх книгах, культурних і геологічних шарах часто виявляють сліди та зображення якщо не сучасної техніки, то, в усякому разі, разюче на неї схожих.

Наприклад, на давньоєгипетському написі часів Сеті-рамсеса II знайдено зображення вертольота, а на надгробній плиті стародавнього храму в Паленке (Південна Америка) є малюнок, що сильно нагадує космічний корабель. У деяких місцях знайдені й зображення людей у скафандрах.

А однією з найцікавіших знахідок є стародавні камені Іки. Малюнки, зроблені на них, повністю протирічать традиційній концепції еволюції людства. Деякі фахівці називають ці камені найбільшим відкриттям XX століття.Перші згадки про знахідки каменів із дивними зображеннями належать до XVI століття. А в 1570 році індіанський літописець Хуан де Санта Крус Пачакуті написав, що в місцевості Чинчаюнга (сучасний департамент Іка) знаходять багато каменів зі гравірованими малюнками. Але відомими загадкові камені стали завдяки докторові і професорові медицини Хав’єру Кабрері, який присвятив їх колекціонуванню та вивченню майже все своє життя. Експертиза каменів підтверджує їх безперечну і глибоку стародавність.

Що ж являють собою знамениті камені Іки? Це обкатані рікою валуни андезиту (вулканічна гірська порода). Їх колір, як правило, чорний з різними відтінками, але є також сірі, бежеві, а також рожеві камені. Найменші мають вагу 15-20 грам, а найбільші досягають 500 кг і величиною є до метра в діаметрі.

Малюнки, нанесені на поверхню каменів, поділяються на декілька тематик: медична, біологічна, етнографічна та ін.

На поверхні каменів якимось гострим інструментом видряпані сценки полювання на доісторичних тварин, динозаври, астрономи біля телескопа або з підзорною трубою, люди, що розглядають щось через лупу. Є зображення географічних карт із невідомими материками, і навіть картинки, що зображують хірургічні операції з пересадки органів людського тіла.Доктор Кабрера вважав, що спочатку всі камені були укладені у строго визначеному порядку і по розділах, як у бібліотеці. На жаль, під впливом природних явищ протягом довгого часу, кам’яні «сторінки» перемішалися і втратили строгий порядок.

Французький дослідник Роберт Шару, що також довгий час вивчав камені Іки, вперше побачивши колекцію доктора Кабрери, у своєму інтерв’ю так її охарактеризував:

«Не зважаючи на те, що доктор Кабрера попереджав мене, все ж таки, увійшовши до цього залу, я був до глибини душі приголомшений. Мені доводилося бачити багато наскальних малюнків, брати участь в археологічних розкопках, вивчати пам’ятники зниклих цивілізацій. Але те, що я побачив цього разу, далеко перевершувало все... На підлозі, на дерев’яних стелажах, що підіймалися до самої стелі, – всюди лежали камені. Сотні, тисячі чорних каменів різних розмірів. Кабрера не помилився. На кожному з цих каменів можна було чітко розрізнити тонко виконані малюнки, що зображували сцени полювання на доісторичних тварин, карти недосліджених континентів, хірургічні операції...» (Р. Барра, Парі-матч 28.12.1974 р.).

На деяких каменях можна побачити зображення вершників, причому на таких конях, які, на думку вчених, вимерли на американському континенті ще 150-200 тисяч років тому. Загадка: яких вершників зобразили на каменях невідомі майстри? Ще більшою загадкою є картини, коли людина сидить верхи на динозаврові.На двох величезних каменях вагою понад 100 кілограм зображений океан, оточений високими горами. Також на них можна розрізнити контури чотирьох континентів, зображення людей і тварин. Контури континентів різко відрізняються від теперішніх. Сам доктор Кабрера вважав, що там зображені не тільки континенти, що існували до Потопу, включаючи Атлантиду, але і представлена поверхня іншої планети.

На деяких каменях Іки зображені люди, які, вочевидь, не є нашими предками. У них неймовірно велика голова, що відноситься до тіла як один до трьох- чотирьох, і незвичайна будова рук.

Особливо вражають малюнки на медичну тематику. Декілька послідовних малюнків зображують пересадку серця літній людині. Декілька сцен зображують розтин грудної клітини донорові та видалення хворого серця старому. Є камінь із малюнком, з якого видно, що операція вже завершена, але важкий стан пацієнта змушує підтримувати його життя введеними в гортань трубками, з’єднаними з апаратом штучного дихання.Всі ці зображення, поза сумнівом, свідчать про чудове знання древніми людьми географії, медицини, анатомії, фізіології людини та інших складних наук.

Підстав вірити у достовірність каменів Іки безліч. Велика стародавність каменів підтверджується експертизами. Припущення про підробку виключається також і простим здоровим глуздом: кому під силу розмалювати десятки тисяч каменів! На думку вчених, камені Іки – одне з чудес XX століття, таємницю якого ще потрібно буде розгадати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...