• Унікальна знахідка в печері на заході Франції

  • Середа, 7 червня 2006 року
Франція, в одній з печер на заході цієї країни був знайдений унікальний портрет. Після проведеної експертизи, учені встановили вік знахідки. Малюнок нараховує 27 тис. років.

Як повідомляє newsru.com, унікальну знахідку виявив спелеолог-аматор Жерар Журді в печері Вільоннер поруч із містом Ангул.

Зображення зроблене крейдою. Древній художник зобразив обличчя людини на стіні печери в тому місці, де рельєф за своєю формою нагадує обличчя людини.

Як відзначають експерти, цей портрет унікальний. Печера Вільоннер відома декількома древніми малюнками, у тому числі зображенням людської руки, зробленим синім кобальтом, а також тим, що в ній були знайдені останки людей і тварин. Поруч із портретом були також виявлені ребра, велика гомілкова й стегнова кістки людини.

У західній Франції відомі тільки дві печери доісторичного періоду, у яких були виявлені малюнки й кістки. Інша печера знаходиться в Кюссаці в Дордоні.

Відкриття було зроблено Жераром Журді в листопаді 2006 року, але тільки в минулу п'ятницю були оприлюднені результати наукового аналізу. Весь це час учені проводили ретельну експертизу, повідомляє Lenta.ru з посиланням на The Times. Представник місцевої ради відзначив, що портрет за манерою виконання нагадав йому портрети Модільяні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...