• Потужний спалах очікується на Сонці найближчими днями

  • П'ятниця, 30 жовтня 2009 року

За останні дні в атмосфері Сонця накопичилася величезна енергія, здатна вирватися в будь-який момент. Очікуваний на Сонці спалах за своєю силою може перевершити все, що було в останні роки.

Насправді енергія може вивільнитися двома шляхами - поступово, шляхом скидання енергії невеликими спалахами і викидами плазми, або в результаті сильного вибуху. Однак з  кожним днем зростає ймовірність другого випадку.

Учені припускають, що в найближчі три доби це може призвести до суттєвих змін геомагнітного поля Землі і радіаційного становища. З ладу можуть вийти чутливі електроприлади та радіоустаткування.

На Землі першими спалах відчують метеочутливі люди. Вплине підвищена магнітна активність і на інших людей. Для зниження шкідливого впливу на організм лікарі радять у ці дні більше гуляти, а також не вживати жирну їжу.

Спалахи на Сонці є наймогутнішими з усіх проявів сонячної активності. Енергія великого сонячного спалаху досягає 1032 ерг. Джерелом її є струмовий прошарок, розташований на граничній силової лінії магнітного поля в короні.

Російські вчені пов'язують з підвищеною сонячною активністю також і збільшення числа землетрусів. Однак згідно з розрахунками Інституту вулканології і сейсмології ДВО РАН, після осені 2009 року сейсмічна активність має піти на спад.

За розрахунками агентства NASA спільно з Національною академією наук США, зростання сонячної активності загрожує Землі глобальною катастрофою в 2012 році. Вчені вважають, що з моменту надходження сигналу тривоги з супутника, який спостерігає за Сонцем, в розпорядженні у людства виявиться лише кілька хвилин. Спочатку люди зможуть спостерігати сяйво, подібне до полярного, але в багато разів більш яскраве. Потім з ладу вийдуть усі енергосистеми, трансформатори.

Ніхто не загине, і наслідки виявляться не одразу. Але викинутий Сонцем заряд плазми паралізує всі електричні мережі, без яких людство поки що не може обійтися.

Відомо, що подібна магнітна буря сталася в 1859 році. Однак тоді промисловість тільки починала розвиватися, в результаті чого світ не зазнав великих втрат.

Дмитро Андрєєв. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...