• Вчені: нестача сну провокує утворення шкідливих токсинів

  • Субота, 3 жовтня 2009 року

Брак сну провокує розвиток у головному мозку токсичних компонентів, що сприяють виникненню і прогресуванню хвороби Альцгеймера. Група вчених з Кембриджу під керівництвом невролога Девіда Хольцман досліджувала взаємозв'язок тривалості сну і рівнів протеїну бета-амілоїда в головному мозку людей і мишей.

Дослідники виявили, що рівень бета-амілоїда різко зростав, коли люди й лабораторні миші не спали протягом доби. Недстача сну також провокувало формування в мозку протеїнових бляшок. За словами вчених, коли лабораторні миші не спали по 20 годин на добу, формування токсинів в організмі різко зростало.

Коли ж лабораторні миші отримували необхідну їм кількість сон, а після пробудження одержували дозу снодійного Almoraxant, що провокувало їх до подальшого сну, то починався процес руйнування шкідливих утворень. Як наслідок, неврологи вважають, що тривалий сон може посприяти лікування хвороби Альцгеймера на самих ранніх її стадіях.

Група вчених також вимірювала рівні бета-амілоїда спинномозкової рідини у 10 здорових людей. Заміри проводились один раз вдень і один раз вночі. Рівні зазначеного протеїну були істотно нижче в нічний час. "Швидше за все, сон може благотворно впливати на рівні небезпечного бета-амілоїда в організмі людини. Припускаю, що під час неспання наш мозок більш активний і виробляє протеїн, тоді як по ночах настає очищення", - говорить він.

Дослідники відзначають, що з віком люди починають страждати на безсоння, ця ж проблема характерна й для хворих. За словами Хольцмана, подальші дослідження можуть відкрити нові методи лікування хвороби Альцгеймера за допомогою "сонної терапії" і особливого медикаментозного курсу.

"Результати нашого дослідження виявилися досить цікавими, але вони не кажуть, що люди з хворобою Альцгеймера повинні більше спати, щоб побороти захворювання, поки ми можемо говорити лише про те, що сон може перешкоджати прогресуванню недуги", - резюмує Хольцман.

Джерело: CyberSekurity

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...