• Діти досліджують світ мікроорганізмів у Технічному Університеті Гамбурга

  • Понеділок, 23 березня 2009 року
Якщо запитати дітей початкових класів, ким би вони хотіли стати, то відповіді, що можна почути найчастіше -  це: «вчителькою», «футболістом» або буде названа професія батьків. Тому Технічний Університет Гамбурга (TUHH) ініціював проект «Діти-дослідники у TUHH», щоб дозволити дітям пізнати професію дослідника. Також упродовж самостійного експериментування школярі зможуть самі відкрити для себе світ природних і технічних наук.

125 школярів 3-х і 4-х класів п'яти гамбурських початкових шкіл на період з жовтня 2008 по січень 2009 стали дослідниками і проводили досліди по черзі у шкільних класах і лабораторіях Університету. Один раз на тиждень вони мали можливість вирушити у дослідницьку подорож. Там вони могли дізнатися, наприклад, про те, чому плавають кораблі, як працює телефон або як діють ферменти у продуктах у повсякденному житті. 1 410 пакетиків сухих дріжджів допомогли дітям-дослідникам відкрити для себе світ мікроорганізмів. Під час дослідів діти самостійно знаходили рішення. Також вони ознайомилися з аеродинамічною трубою, розібрали комп'ютер, побудували електронний вимикач, створили біокаталізатори для виробництва газу та змоделювали вертоліт на ізометричному папері та за допомогою комп'ютера.

На думку наукового сенатора доктора Герлінди Гунделах, проект «діти-дослідники» - «чудова можливість для дітей завчасно ознайомитися на практиці зі світом природних наук і техніки». Сумісне з ученими та дослідниками проведення експериментів допоможе збільшити натхнення та виявити інтерес до подальшої освіти. Це приведе до усвідомленого вибору вищої освіти та забезпечить кращі передумови для успішного навчання.

Президент Технічного Університету Гамбурга Едвін Кройцер говорить: «Проект «Діти-дослідники» за короткий час став моделлю успішної підготовки підростаючого покоління учених технічного профілю. Ми радіємо такому успіху. Також упродовж експериментів після обіду діти можуть самостійно працювати і паралельно ознайомлюватися зі світом учених в Університеті.»

Через декілька місяців проект «Діти-дослідники» знайде своє продовження в одній із гімназій. Після успішного проведення початкового проекту у гімназії Гайзенберг під девізом «навчатися ученням» проведення дослідів продовжать школярі середнього ступеня: пяти- і шестикласники.

Також навесні у районній школі, що на вулиці Грумбрехт, почнеться експериментальний курс у стилі проекту «Діти-дослідники». У подальшому планується поширення експериментальних курсів дітей-дослідників у школах інших федеральних земель.

Версія німецько мовою
Підписатися:

Коментарі