Середа, Гру 1, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Учені з'ясували, чому діти, дорослішаючи, втрачають свої здібності

Субота, 10 жовтня 2020 року

Фото: PEDRO PARDO / AFP / Getty Images

Досі вважалося, що здібності чуттєвого сприйняття і пізнання розвиваються у дітей з часом, так само як знання набуваються дитиною поступово, коли вона стає дорослішою. Тепер, однак, провівши безліч досліджень, вчені дійшли висновку, що у маленьких дітей прекрасно розвинена безліч здібностей, що в процесі життя поступово втрачаються.

Учені університету Барселони опублікували доповідь, в котрій мовиться, що в процесі розвитку «сприйнятливість до мов, облич, голосів та музики, притаманна дітям у ранньому віці, зменшується з набуттям досвіду». Ферран Понс, керівник досліджень, в спеціальному журналі "PNAS" сказав, що «зменшення сприйнятливості» відображається у «звуженні здібності сприйняття». Виходячи з цього, набутий досвід і уявлення є причиною того, що з плином життя здібності сприйняття все більше і більше зменшуються.

Те, що людина з віком втрачає свою здібність сприйняття, також показали й інші численні дослідження. Д.Д. Келлі та О. Паскаліс з університету Шеффілд (Великобританія), досліджували дітей віком від шести до дев'яти місяців, а також дорослих на здатність до розпізнавання облич різних людей і тварин. Дослідження показали, що з віком здатність до розпізнавання облич відчутно зменшується.

Дослідники університету McMaster University в Канаді довели, що новонароджені після короткого періоду пристосування швидко набувають здатність розрізняти обличчя. Результати також показали, що шестимісячні діти можуть розрізняти майже 11 мов, у той час як 9-12-місячні діти можуть розрізняти тільки свою рідну мову.

Результати останніх досліджень показують, що в процесі дорослішання знань, здається, стає все більше, але одночасно зменшуються основні здібності. Є безліч «вундеркіндів», які в дорослому віці демонструють середні здібності. Одна з причин цього - в тому, що процес навчання є одночасно процесом набуття уявлень.

Людина, в дійсності, може набагато швидше впоратися з повсякденними завданнями, що повторюються, за допомогою спрямованого ходу думок. Фактом залишається те, що життєвий досвід, котрий набувається, разом з усіма світоглядами, упередженнями та хибними уявленнями день за днем збільшується і закріплюється в свідомості людей.

Протягом життя, з набуттям досвіду утворюються загальні уявлення і цінності щодо інших людей, що створюють недовіру, егоцентричнiсть та тверді стереотипи поведінки. Такі речі можуть твердо вкоренитися в людині в процесі дорослішання. Початкова, невимушена і творча природа людини ховається майже повністю. Коли виникає така множина упереджень і страхів, це як з білим одягом - якщо вмочити його в чан з фарбою, важко відновити його попередній колір.

Тисячі років люди задають собі питання, як можна позбутися цих світоглядів шар за шаром. Насправді такі знання аж до сьогодні передаються школами вдосконалення. З початку історії людства школи вдосконалення - це шлях руйнування уявлень і повернення до природних здібностей сприйняття. Вони дають настанови, заповіді та мудрість, що допомагають людині набути і навчитися застосовувати справжню картину світу і себе. При цьому є докази змін у мозку людини: за умов переживання почуття любові й милосердя значно підвищується працездатність мозку.

Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...