• Кримські татари протестують проти придушення уйгурів у Китаї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

  • Понеділок, 20 липня 2009 року
У п'ятницю, 17 липня,  кримські татари вийшли до китайського посольства в Києві. У такий спосіб вони висловлюють свій протест проти насильства над уйгурським народом, що здійснює китайський режим.

На акцію приїхало 30 чоловік з різних регіонів Криму. Головна мета протестуючих -  призвати міжнародне співтовариство й український уряд відреагувати на утиск уйгурського народу й припинити дискримінацію уйгур. Вони кричали «Ганьба комуністам Китаю» і палили фотографії лідерів КПК.

75-річна Кашке Веджиє вважає, що незалежно від національності жоден народ не повинен піддаватися гонінню: «Знущаються скільки років китайські комуністи, не дають життя. Ми хочемо свободи. Жінок садять, убивають і ріжуть, тому ми прийшли захищати уйгурський народ від геноциду китайської політики».

Організатор протесту, народний депутат України Мустафа Джемілєв намагався зустрітися з працівниками посольства, але останні не схотіли піти на діалог, але відкрите звернення прийняли.

Мустафа вважає, що громадські організації повинні брати ініціативу у свої руки, коли держава мовчить про правопорушення в КНР.  Він відзначив: «Уряди багатьох країн, що мають будь-які торговельні відносини з Китаєм, як правило, не роблять жодних заяв, аби не зіпсувати свої ділові відносини. Але це було завжди так, на жаль. Економічні міркування на першому плані».

Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», що, на думку уйгур, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Синьцзян-Уйгурського автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Цього разу спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями й уйгурами, що відбулася на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун.

За останніми даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло 197 чоловік, щонайменше, 1600 - одержали поранення, понад 1000 чоловік було заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє, що загиблих – більше 1000.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...