• Старійшини майя скасували кінець світу в 2012 році

  • Неділя, 13 травня 2012 року

майя кінець світу в 2012 роціКінець світу — це повністю західний міф, стверджують індіанці майя, календар яких нібито «завершується» у 2012 році. Старійшини племені майя в Гватемалі переконані, що кінця світу у 2012 році, який нібито прогнозували їхні предки, не буде.

Як пояснив один із вождів Аполінаріо Чіле Пікстун, всупереч поширеній помилці, календар майя нічого не говорить про загибель планети.

«Кінець світу — цілком і повністю західний міф», — зазначив старійшина.

За його словами, відповідний «прогноз» означає лише те, що завершується певний період часу згідно з віруваннями майя. Аполінаріо Чіле Пікстун розповів, що вже втомився від цієї істерії і докучливих людей, які своїми запитаннями зводять його з розуму.

За стародавнім календарем майя, який рахує епохи приблизно 394-річними періодами, відомими як бактуни, закінчення 13-го бактуна припадає на 21 грудня 2012 року. Число 13 є для індіанців цього племені священним. Календар показує, що цього дня «закінчується» час.

Крім того, у Мексиці у 1960-і роки був знайдений так званий «Монумент Шість» — кам'яні таблички майя з письменами, згідно з якими в 2012 році має трапитися щось за участю бога війни і створення Болон Йокте.

Через ерозії і тріщини кінець тексту пророцтва практично неможливо прочитати. Один із археологів припустив, що там написане приблизно наступне: Болон Йокте «зійде з небес».

«Число „13“ було священним для майя, при цьому воно не містило в собі нічого згубного або злого. Таким чином, закінчення 13-го бактуна — це важлива дата від створення світу, але жодного стосунку до західних уявлень про кінець світу вона не має», — пояснив фахівець із культур Мезоамерики Техаського університету Девід Стюарт.

«Якщо ви запитаєте справжніх майя про те, що трапиться в 2012 році, вони просто не зрозуміють, про що йде мова. Кінець світу? Та ви жартуєте! Ось засуха — це дійсно проблема, скажуть вони», — погодився з ним археолог Хосе Хучім.

В останні роки чимало людей заявляли, що «прогноз майя» пов’язаний з серією астрономічних явищ, які припадуть на 2012 рік. У момент зимового сонцестояння в 2012 році Сонце опиниться на одній лінії з центром Чумацького шляху — вперше за 26 тисяч років.

Це, на їхню думку, означає, що потік енергії, який зазвичай йде до Землі з центру Чумацького шляху, обов'язково буде порушений 21.12.12 об 11:11 вечора за єдиним світовим часом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...