• Морській екосистемі внаслідок глобального потепління загрожує небезпека

  • Вівторок, 10 липня 2007 року

Одній із перших важливих ланок у заплутаному ланцюзі тваринної їжі загрожує небезпека. Причина: надмірна діяльність людини. Зі зростанням температури води, що фіксується з 1999 р. і дотепер, чисельність рослинного планктону, основної їжі риб, різко падає.

Цей тривожний факт, зафіксований за допомогою супутникових знімків НАСА, не тільки виявляє ще одну проблему у списку збитків, принесених глобальним потеплінням, але й може стати критичним пунктом для виживання цілої колонії риб і головного стабілізатора вуглекислого газу - рослинного планктону.

Перший ефект, головним чином викликаний зменшенням кількості фітопланктону, як видається, має обтяжливу обставину, створюючи замкнене порочне коло: чим меншою стає чисельність рослинного планктону, тим більше росте температура морської води, і, у зв'язку з цим, тим меншою стає здатність фітопланктону до розмноження.

Крім того, в ідеально гармонійній морській екосистемі може статися порушення рівноваги у результаті зникнення лише невеликої кількості видів, і як небажаний наслідок цього - зникнення більшої частини водної екосистеми.

Згідно популярного наукового журналу Nature, до 2050 року (за трохи більше ніж 40 років), наші діти можуть назавжди втратити можливість знати, що таке сардини, тунці і багато інших видів риб, зважаючи на високу вірогідність того, що внаслідок парникового ефекту морська фауна прийде до необоротного занепаду.

Версія статті іспанською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...