• Місто Берклі в США зайняло провідну роль у рішенні екологічних проблем

  • П'ятниця, 13 липня 2007 року

Електричні автомобілі, фотогальванічні панелі з вбудованими сонячними елементами для перетворення сонячної енергії в електрику, електричні лампочки й кухонні прилади з низьким енергоспоживанням вже формують майбутнє каліфорнійського містечка Берклі. Це місто вживає чимало серйозних заходів щодо зменшення викидів парникових газів.

Нові екологічно стратегії справді демонструють рішучість Берклі зайняти лідируючу позицію по зниженню в місті викидів парникових газів на 80 % до 2050 року.  Нова політика починає втілюватися через шість місяців після того, як жителі міста більшістю голосів проголосували за «Міри G» (назва законопроекту по зниженню викидів парникового газу - прим. пер.).

«Ситуація не терпить зволікань», - говорить професор групи по енергетиці й ресурсам з Берклі Річард Норгард, - «Так чи інакше, нам доведеться заплатити...якщо ми руйнуємо нашу планету - ми платимо ціну зруйнованого сільського господарства й т.п. Особисто я б зволів платити ціну податків».

Вимоги по раціональному використанню електроенергії торкнуться дозволу на будівлю всіх нових будинків, перепродаж і реконструкцію будинків. Дозволи будуть видані після того, як бізнесмени або жителі замінять застарілі електричні побутові прилади, підвищать теплоізоляцію стін і вікон і встановлять у своїх гаражах устаткування для зарядки електричних автомобілів. Заохочувальні міри чекатимуть на жителів, що встановлять на своїх будинках сонячні батареї й інші пристрої, що дозволяють заощаджувати електроенергію.

Деякі експерти з Берклі надаватимуть значення індивідуальному внеску кожного в справу по экологізації навколишнього середовища.  «Для цього потрібно буде виконати багато дій, і це не тільки кілька великих показових заходів, - говорить Сіско де Врайєс, керівник апарата мера Тома Бейтса, - Однієї з головних складових плану є те, щоб кожний житель Беркелі взяв на себе відповідальність по усуненню свого негативного сліду на цій планеті».

Однак деякі жителі мають неоднозначну реакцію у відповідь на ці нові заходи.

Пропозиції, подібні до установки сонячних батарей для нагрівання води, є ефективними й раціональними, але багато хто вважають цю ідею занадто дорогою. Заохочувальні міри, такі як безкоштовні проїзні на автобуси для людей, що знімають житло, найімовірніше, будуть популярні, у той час як більше тверді заходи, такі як заміна застарілих  побутових приладів або вимоги до будівельних матеріалів, можуть зустріти несхвалення.

У минулому Берклі став першим містом у США, що перевів всі дизельні автомобілі на  біодизельное паливо. Сьогодні Берклі першим розробив план конкретних довгострокових дій, відповідно до якого місцеві жителі повинні керуватися з метою зниження викидів парникових газів.

Відповідно до звітів міста, у  період з 2000 по 2005 р.м.  Берклі зменшив викиди парникових газів на 9 %. По вимірах, починаючи  з 2005р., ці викиди на 17 % склали викиди дизельних автомобілів, на 29 % -автомобілів, що працюють на бензині, на 36 % викиди газової промисловості, і 18 % викиди електроенергетичної промисловості.

Фактичний план дій усе ще перебуває в стадії твердження, і буде поданий на схвалення в міську адміністрацію в грудні цього року.

Мішель Мі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...