• Вчені дізналися про призначення Стоунхенджа

  • Неділя, 23 серпня 2009 року

Вчені з англійського університету міста Шеффілд зробили висновок, що всесвітньо відомий пам'ятник Стоунхендж є місцем поховання перших мешканців Англії. Про це повідомляє YoRead.

Професор археології і керівник проекту Stonehenge Riverside Archaeological Project Майк Паркер Персон зазначив, що Стоунхендж з самого початку свого існування і до розквіту в третьому тисячолітті до нашої ери розглядався мешканцями Англії як територія для поховання мертвих.

Були виявлені сліди кремації, що проводилася 5 тис. років тому, саме тоді й був виритий перший рів навколо монумента. Поховання тривали протягом 500 років, а потім ця територія була відокремлена по колу кам'яними брилами.

Після проведення розкопок вчені дійшли висновку, що всього в Стоунхенджі було поховано близько 240 осіб, яких перед похованням спалювали. При цьому археологи вважають, що, найімовірніше, тут ховали представників місцевої еліти або правлячої династії.

За допомогою методу радіовуглецевого аналізу вчені встановили вік знайдених кісток. Найбільша частина решток відноситься до 2570-2340 років до нашої ери, а перша частина праху, виявлена в найбільш старій частині Стоунхенджа, датована 3030-2880 роками до нашої ери.

Стоунхендж (англ. Stonehenge) - внесена до списку Всесвітньої спадщини кам’яна мегалітична споруда на Солсберійській рівнині в графстві Уїлтшир (Англія). Знаходиться приблизно в 130 км на південний захід від Лондона.
 
Джерело: Росбал
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...