• Перша операційна система, яка глобально розташована в Інтернеті

  • Четвер, 23 липня 2009 року
Першу в світі глобально розташовану у всесвітній мережі операційну систему розробила команда ізраїльтян і палестинців. Про це заявляє компанія під назвою ГОСТ (G.ho.st), що англійською мовою є абревіатурою програмного забезпечення «Глобально Розташована Операційна Система».

«Три роки тому мені й моїм колегам прийшла в голову ідея створити віртуальний комп'ютер, щоб у людей був до нього доступ з будь-якої частини світу. Ми намагалися створити ізраїльсько-палестинські відносини. Я розшукував у Google і знайшов людей, які мені сподобалися, і ми створили спільну команду. Я сподіваюся, що, працюючи разом з ізраїльтянами та палестинцями і створюючи робочі місця в Палестині, ми зможемо хоч чим-небудь допомогти у встановленні миру», - говорить Цві Шрейбер, голова компанії ГОСТ.

У числі приблизно 100 чоловік, які відвідали присвячений цьому захід, були особливі гості, як, наприклад, колишній член парламенту Великобританії Тоні Блер і Ноа Ротман, онучка вбитого у 1995 році прем'єр-міністра Ізраїлю Іцхака Рабіна, повідомляє телеканал NTD.

«Ми відзначаємо цей чудовий бізнес і це нововведення, Чалед, Цві, Аліас та Антон, але ми також відзначаємо факт того, що це символ нового мінливого світу, де люди можуть жити разом у повазі і гармонії», - говорить Тоні Блер, колишній член парламенту Великобританії.

Відкриття ГОСТ, незважаючи на сильний вітер пустелі, проходило біля огорожі безпеки в Єрусалимі. Це одне з небагатьох місць, доступних як ізраїльтянам, так і палестинцям без спеціальних пропусків і дозволів сил безпеки обох сторін.

«Ми думаємо, що це модель для створення мирних відносин. У нас є 35 палестинців, які працюють у Рамалі, вони всі програмісти і деякі з них менеджери. Деякі з людей з іншого боку знаходяться в Модіні», - говорить Монтасер Абделатіф, керівник відділу збуту компанії ГОСТ.

Чи важко командам програмістів працювати разом через Інтернет?

«Ну це не так вже й складно. Коли нам потрібно спілкуватися, ми використовуємо програму Skype або Mini-conference та обмінюємося думками. Це не так вже й важко», - говорять Савсан Муршт і Сара Закак, палестинські програмісти.

Відвідувачі сподіваються, що все більше проектів буде розроблятися, сприяючи встановленню мирних відносин у цьому регіоні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...