Упарт (Oopart — недоречний експонат) — термін, що застосовується до доісторичних об'єктів, знайдених в різних місцях у всьому світі. Враховуючи  рівень технології їх виконання, визначення віку, засноване на фізичному, хімічному і/або геологічному аналізі, протіворечит загальноприйнятим теоріям сучасної науки. Упарти часто є турбуючими об'єктами для  учених, але захоплюють сміливих дослідників і людей, зацікавлених альтернативними науковими теоріями.
 
У 1944 році німецький підприємець Вольдемар Джалсрад, знайшов фігуру з глини біля берегів Керро дель Торо в Акамбаро Гуанджато, в Мексиці. Будучи знавцем в цій в області, Джалсрад вніс свій внесок до відкриття культури Чупікуаро в 1923 році. У міру того як він продовжував знаходити подібні фігури, Джалсрад почав задаватися питанням, чи належать вони тим стародавнім людям, яких він допоміг виявити більш ніж за 20 років до цього?

Згідно Джалсраду, ретельніші пошуки показали, що подібні фігур були вельми багато, тому він найняв помічників (головним чином місцевих фермерів), щоб допомогти збирати експонати. Джалсрад платив 1 долар за кожну знайдену частину, і скоро зібрав цілу колекцію. Незабаром, рідкісна  колекція підприємця виросла до значного розміру — приблизно 32 000 фігур.
 
Тоді як фігури, здавалося, мали стародавнє походження, їх описи були вельми спірні і почали привертати увагу серед скептиків в науковому співтоваристві. Фігури Акамбаро зображали не тільки динозаврів, але і невідомих тварин, а також тих, які давно зникли.
 
Оскільки це безпосередньо кинуло виклик сучасному науковому розумінню еволюційного розвитку людини, багато дослідників стали пильнішими вивчати глиняні фігури Джалсрада.

У 1972 році було проведено визначення віку радіовуглецевим методом, різних фігур, що зберігаються в музеї штату Пенсільванія, у Філадельфії. Лабораторні дослідження показали, що об'єктам було 5000 років. За чотири роки раніше, в Isotopes Inc у Нью-Джерсі, тести термо-яскравості показали, що їх приблизний вік був від 6000 до 1500 років.
 
Археолог і регіональний директор Національного музею Археології Акамбаро, привернув різних людей, щоб вони могли дати висновок про достовірність фігур, включаючи палеонтолога з музею Природознавства EUA, натураліста доктора Гейлорд Симпсона, Івана Т. Сандерсона і експерта-кримінолога Ерла Гарднера.
 
Із зростанням популярності зборів, також збільшилося число людей, які поставили під сумнів достовірність фігур. Було запропоновано, що Джалсрад був обдурений його помічниками, які робили фігури тільки, щоб заробити гроші.  Тоді як ті, хто вірить в заяву Джалсрада, наполягають, що створення тисяч фігур з такими найдрібнішими деталями за такий короткий час було б неможливим, але критики спростовують заяви, кажучи, що бідні сільські жителі були найняті на роботу, щоб створити точний вид скульптур, які Джалсрад шукав.
 
Критики також відзначають, що фігури знайдені тільки в одній археологічній ділянці. Проте, ті, які підтримують достовірність глиняних фігур, припускають, що вони, можливо, були стратегічно поховані їх творцями, в місці, яке розглядають релігійним або священним.
 
Тоді як деякі стверджують, що пізніші аборигени, можливо, зробили фігурки, грунтуючись на доісторичних кістках, знайдених в області, інші дослідники припускають, що цивілізація з передовою культурою ліпила фігурки, грунтуючись на історії, коли їх предки співіснували з величезними рептиліями.

Серед дивного змісту зборів Акамбаро, є опис зниклого різновиду носорога, коня, починаючи з льодовикового періоду, зниклих південноамериканських мавп, плезіозавра, і брахиозавра. Непізнані різновиди включають деяких, які є частиною птаха і частиною рептилії, комбінації рептилій і сумчастих, рептилії, з тими, що мають форму ложки, дзьобами, і рептилії з ріжками. Серед людських фігур, може ясно бути відмічена культура, присвячена полюванню. Є ті, що також показують приручених рептилій.
 
Випадок Акамбаро  показує вражаюча схожість з каменями, знайденими в Іка, Перу. Обидві передбачувані реліквії показують сцени динозаврів поряд з людьми (серед іншої рідкості), і багатьма в науковому співтоваристві були віднесені в категорію розиграшу.
 
Чи є ці фігури продуктом шахрайства або справжнього доказу доісторичних цивілізацій, фігури Акамбаро продовжують заінтриговувати безліч дослідників, які шукають дійсне походження і розвиток людини.

 

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...