• Залізні труби басейну Кайдам

  • П'ятниця, 1 травня 2009 року
Упарт (Oopart — недоречний експонат) — термін, що застосовується до доісторичних об'єктів, знайдених в різних місцях у всьому світі. Враховуючи рівень технології їх виконання, визначення віку, засноване на фізичному, хімічному і/або геологічному аналізі, протіворечит загальноприйнятим теоріям сучасної науки. Упарти часто є турбуючими об'єктами для учених, але захоплюють сміливих дослідників і людей, зацікавлених альтернативними науковими теоріями.

У 2002 році команда вчених попрямувала до Китаю в провінцію Цинхай, щоб досліджувати таємничі металеві трубки, знайдені в басейні Кайдам. Дослідники виявили, що ці труби, мабуть, були виготовлені у віддаленому минулому, в той час, коли людство, як прийнято вважати, володіло тільки найпримітивнішою технологією. Місцеві жителі, проте, вважають, що ці реліквії — продукт позаземної цивілізації.

Безліч фрагментів і частин труб була знайдена по всій області, але цілими ці труби були знайдені біля підніжжя гори Байгунь, в пірамідальній структурі, висота якої більше 6 метрів. Піраміда має три печери трикутної форми. Дві з печер руйнувалися, а в третій була знайдена металева труба приблизно 40 см в діаметрі з видимим виходом. Друга труба рівного діаметру, проходить зовні по горі і йде в землю.

При вході в печеру — майже дюжина труб від 10 до 40 см в діаметрі. Дослідники говорять, що ці труби забезпечують деяке свідоцтво щодо того, як труби були зібрані.

Велика кількість залізних труб знайдена на березі озера Тосон, приблизно в 8 метрах від печер, розсіяних серед піску і скель. Ці труби мають напрям на схід-захід, діаметром 2—4,5 см.

Труби з озера показують декілька різних отворів, найменша з них має таку ж вузьку форму, як у зубочистки. Деякі з них мають виходи, які відкриваються прямо у поверхні води, а деякі знайдені нижчим. Проте вони не закупорені, не дивлячись на те, що провели неймовірну кількість років у воді і піску. Так хто ж побудував таку складну систему труб, і для яких функцій?

Цин Цзянвен, розділ відділу гласності уряду Делінха, сказав в Народному тижневику Китаю (China's People's Daily), що висотний і різкий клімат робить область суворої. Але все таки, як відмітив він, ці самі умови роблять ділянку прекрасним місцем для того, щоб проводити астрономічні дослідження.

Декілька фрагментів дивних металевих труб було узято на місцевий плавильний завод в надії, що вони дадуть дослідникам краще розуміння сплаву, використовуваного у виробництві труб. Хімічний аналіз показав, що труби складені на 30% із залізного окислу і великого відсотка кремнієвого діоксиду і негашеною винищити. 8% металу труб не змогли ідентифікувати.

Згідно експертам, велика кількість кремнієвого діоксиду і негашеною винищити, знайдені в трубах — результат тривалої взаємодії заліза і пісковика. Це можливо. Тільки труби були зроблені тоді, коли людина, як вважають, не мала технологічного досвіду, щоб створювати такі речі.

Область гори Байгунь відносно віддалена. Вона не має ніякого індустріального і міського розвитку; єдині жителі — кочові пастухи, які живуть на півночі. Залишається питання, чи була ця складна система труб створена інопланетянами, передовою людською цивілізацією далекого минулого або це продукт менш таємничого походження? Тоді як місцеві жителі мають власні теорії з цього питання, учені все ще повинні прийти до свого висновку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...