• Українські вчені більше не вірять у теорію Дарвіна

  • П'ятниця, 7 липня 2006 року
У школах України повинні вивчати не теорію Дарвіна, а креаціонізм – концепцію, згідно з якою світ створив Вищий розум. Про це заявили українські вчені на прес-конференції в Києві.

«Неможливо виховати совість без віри. Наївно вірити, що це можна зробити за допомогою культури та мистецтва. Якщо людину виховувати як спадкоємця тварини – мавпи, він таким і залишиться», – вважає Валентин Жалко-Титаренко, старший науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних захворювань.

Вчені дивуються, чому в українських школах надають перевагу теорії Дарвіна, адже вона є усього лише однією з версій про походження людини.

«Чому в нашій країні, яка входить до числа найбільш цивілізованих країн світу, залишається тільки один підхід до теорії Дарвіна? Це – не демократія», – вважає Владислав Ольховський, завідувач відділу Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України.

Вчені вважають сьогоднішні підручники необ’єктивними, такими, що вимагають змін, особливо підручники з біології, географії, астрономії та історії стародавнього світу. З такою заявкою вчені вже зверталися до Міністерства освіти та науки України, проте, безрезультатно – «отримали відписку».

«Мені як ректорові ніхто не забороняє використовувати будь-яку літературу, але вона повинна бути затверджена Міністерством освіти», – каже Анатолій Шевченко, ректор Донецького державного інституту штучного інтелекту.

Креаціонізм – опозиційний дарвінівській теорії напрямок, який заперечує більшу частину наукових даних про еволюцію Всесвіту та життя. Будучи релігійною концепцією, креаціонізм, однак, претендує на статус науки. Це неодноразово приводило до конфліктів навколо шкільних освітніх програм.

Прихильники креаціонізму критикують гіпотезу про випадковість зародження життя в біології, і стверджують, що біологія не може поки що пояснити походження життя та розуму.

Основною тезою креаціоністів є те, що молекула ДНК має настільки складну будову, що вона не могла випадково утворитися із неорганічних речовин, оскільки вірогідність цього дуже мала, і таким чином, очікуваний, за теорією вірогідності, час утворення ДНК перевищує час існування Всесвіту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...