Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Учені вважають, що "Череп долі" з певних причин є технічно неможливим

Неділя, 2 серпня 2020 року

Відповідно до найбільш загальнопоширеної історії, “Череп долі” був знайдений у 1927 р. англійським дослідником Фредеріком А. Мітчел-Хеджесом серед руїн майя у Лубаантун (сучасний Беліз).

Фредерік А. Мітчел-Хеджес

Деякі стверджують, що вчений придбав цей предмет на аукціоні “Сотбіс” у Лондоні в 1943 р. Як би там не було насправді, цей череп із гірського кришталя виграновано настільки досконало, що він здається безцінним витвором мистецтва. Отже, якщо вважати вірною першу гіпотезу (відповідно до якої череп створили майя), то на нас обрушується цілий дощ питань.

Маючи вагу майже 5 кг, і являючи собою ідеальну копію жіночого черепа, він має завершеність, якої було б неможливо досягти без використання більш-менш сучасних способів, якими володіла культура Майя і про які ми не знаємо. Череп ідеально відшліфовано. Його щелепа є окремою і поєднується шарнірами. Він впродовж довгого часу приваблював (і, ймовірно, продовжуватиме це робити у дещо меншій мірі) фахівців із різних дисциплін. Також слід згадати про неослабне приписування йому групою езотериків надприродних здібностей, таких як телекінез, випускання незвичайного аромату, зміни кольору. Існування усіх цих властивостей важко довести.

Кришталевий череп із Британського музею (фото: AFP)

Череп піддавали різним аналізам. Однією з непояснених речей є те, що він виконаний із кварцевого скла. Має твердість 7 за шкалою Мооса (шкала твердості мінералів від 0 до 10), і як змогли вирізати череп без таких твердих ріжучих матеріалів, як рубін чи алмаз. Дослідження черепа, які у 1970-х проводила американська компанія Hewlett-Packard, визначили, що для того, щоб досягти такої досконалості, його повинні були б шліфувати піском впродовж 300 років. Чи могли майя навмисно спроектувати роботу такого типу, термін завершення якої був би запланований через 3 століття? З упевненістю можна сказати тільки те, що Череп долі – не єдиний у своєму роді. Декілька таких предметів було знайдено у різних місцях планети, і створені вони з інших, подібних до кварцу, матеріалів. До їх числа належить і виявлений у районі Китаю/Монголії цілий скелет із жадеїту, зроблений у меншому масштабі ніж людський, за оцінками, прибл. у 3500-2200 рр. до н.е.

Існують сумніви щодо достовірності багатьох із цих артефактів, але є дещо, що є безперечним: кришталеві черепи продовжують приносити задоволення сміливим ученим.

Comments   

загрузка...