• Знайдено найдавніше в Європі поховання

  • Субота, 1 липня 2006 року

В Італії виявлено найдавнішу етруську усипальню, яка датується VII ст. до н.е. За словами міністра культури Італії Франчесько Рутеллі, ця знахідка є найдревнішою серед усіх коли-небудь виявлених не тільки на землі етрусків, але і в усьому Середземномор'ї. Цікавим є те, що поховання допоміг виявити розкрадач гробниць.

Усипальня була  виявлена в містечку Вейо на північ від Риму, і найбільший інтерес вона викликала, в основному, своїми настінними фресками, що добре збереглися. Археологи вже прозвали її «усипальнею левів, що ревуть», оскільки  фрескові розписи там зображують левів, що борються, та  літаючих птахів. Леви, що ревуть, символізують вічний людський страх перед загробним світом, а птахи, що летять, – життєвий шлях до смерті, – так пояснив зміст фресок фахівець з етруської цивілізації Джованні Колонна. Вчені припускають, що усипальня призначалася для спочину праху правителя чи особои з високим походженням.

Розкрадач, який мимоволі допоміг відкриттю, займався тим, що викрадав і продавав унікальні предмети старовини, котрі знаходять при розкопках. Тепер, вказавши місцезнаходження етруської гробниці, він сподівається на поблажливість суду, повідомляє Associated Press.

Від таких мисливців за старовиною дуже страждають музеї, які знаходяться просто неба, наприклад, Помпеї, які являють собою величезний комплекс. Дуже важко забезпечити надійну охорону на його віддалених ділянках, через відсутність якої регулярно відбуваються викрадення цінних історичних експонатів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...