• Діти з 5-місячного віку проявляють велику спостережливість

  • Четвер, 25 лютого 2010 року

Дослідження, які нещодавно були проведені, показують, що люди стають соціальними в дуже ранньому віці. Вчені виявили, що немовлята з 5-місячного віку проявляють інтерес до всього, навіть перехоплюють погляд іншої людини на якийсь предмет і слідкують за ним.

Спільна зорова увага відіграє важливу роль у комунікації, навчанні та у взаємодії з іншими. Нездатність до спільної зорової уваги вважається ознакою аутизму.

Дослідники з Лондонського університету Тобіас Гросман і Марк Джонсон, використовували довгохвильову інфрачервону спектроскопію (ДІЧС), безконтактний метод, для вивчення того, які ділянки мозку малюка активуються під час спільної зорової уваги. Вони заміряли кровотік за допомогою інфрачервоного світла. Довгохвильове інфрачервоне світло проходить через шкіру, череп, мозкову тканину і проектується на сенсорний датчик. 
Під час проведення дослідження, дітям показують змодельовані на комп'ютері обличчя дорослого, який встановлює зоровий контакт з дитиною і переводить увагу того на який-небудь предмет.

Дослідники виявили, що коли діти вступають у контакт з обличчям дорослого, у них активізується ліва ділянка кори в передній частині головного мозку.  Ця ділянка відповідає за когнітивний процес і соціальну поведінку.

«У немовлят, які проявляють інтерес, працює та ж частина мозку, що у дорослих, які роблять те ж саме, - заявив доктор Гросман в прес-релізі. - Наше дослідження показує, що діти налаштовуються на спільну зорову увагу з іншими людьми у більш ранньому віці, ніж вважалося раніше. Це може бути життєво важливою основою для соціального розвитку та навчання дитини».

«У майбутньому такий підхід може бути використаний для оцінки індивідуальних відмінностей у реакції немовлят. Та, у поєднанні з іншими заходами, зможе служити чинником, що допоможе якомога раніше виявити дітей з ризиком розвитку аутизму». 
 
Версія англійською мовою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...