• 2 млрд планет в Чумацькому Шляху - аналоги Землі

  • Середа, 23 березня 2011 року
2 млрд планет в Чумацькому Шляху - аналоги Землі. На такий висновок наштовхнули вчених Лабораторії реактивного руху NASA нові цифри, отримані телескопом Кеплер: у кожного з 37 або у 70 Сонць є планети, що за умовами життя нагадують Землю.

Телескопом Кеплер у лютому були отримані дані про 68 потенційних планет, за розмірами близьких до Землі, а всього близьких до умов існування на Землі знайдено 1200 зірок. На таких планетах може існувати вода. Їх діаметр коливається від 0,8 до двох розмірів земного, причому вони знаходяться в зоні проживання від центральної зірки.

"Це означає, що існує багато аналогів Землі - два мільярди в галактиці Чумацького Шляху", -говорить в інтерв'ю SPACE.com дослідник Джозеф Катанзаріте, астроном Лабораторії реактивного руху NASA. "При такій великій їх кількості є хороші шанси існування життя на них і, можливо, на деяких з них може навіть існувати розумне життя. І це лише в одній нашій галактиці, а є ще 50 млрд інших галактик".

Для визначення і пошуку планет, схожих на Землю (т.зв. екзопланет) використовуються наступні критерії. Телескоп враховує зміни яскравості зірки, що дозволяє визначати розмір і період її обертання.

За оцінками вчених, через 3-4 роки знайдуть 12 планет, максимально наближених за умовами життя до Землі. Чотири з них вже відстежили. І хоча в Чумацькому Шляху може бути знайдено всього близько 50 млрд планет, але далеко не всі вони придатні для життя. Так, із сотні найближчих зірок тільки десь дві можуть нагадувати Землю.
Підписатися:

Коментарі