• На Марсі знайшли... калюжі

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 14 березня 2011 року
Науковці з університету штату Мічиган (США) представили докази існування водяних калюж на Марсі. Про це повідомили двоє дослідників під час наукової конференції, присвяченій вивченню Місяця і планет (Lunar and Planetary Science Conference), яка нещодавно проходила у Вудлендсі (The Woodlands), штат Техас, США.
 
У свої презентації дослідники з університету штату Мічиган Нілтон Ренно (Nilton Renno) і Анна Арбор (Ann Arbor) показали результати своєї наукової роботи. Вони звернули увагу на темні плями з Червоної планети, що знаходились у її полярних районах. За допомогою приладів з орбітальної станції для дослідження Марсу, вони розглянули ці ділянки за допомогою інфрачервоних променів. Виявилось, що спектр цих плям співпадає зі спектром морської води, що дало привід для відкриття.

На Марсі не знайдено нічого подібного з таким спектром і ці ділянки, розмір яких був до 25 метрів у діаметрі, через два тижні зникли. Тобто вода, як їй і належить у таких умовах, випарувалась, зазначили дослідники.

Суперечки щодо можливості існування води на Марсі продовжуються досить довго. Ця тема цікавить багатьох науковців. Доповідь дослідників з Мічигану викликала певну недовіру. Їх колеги вказують, що такого спектру взагалі не може існувати на Марсі і, що цей спектр вони сплутали зі спектром льоду з двоокису вуглецю.

Нагадаємо, що Марс – це четверта по віддаленості від Сонця планета, яка майже вдвічі менша за Землю. Атмосфера Червоної планети на 95% складається з вуглекислого газу. Червоною цю планету називають через оксид заліза, який створює характерний рудий відтінок.

 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...