• Археологи знайшли дитину льодовикового періоду

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Субота, 26 лютого 2011 року
Як повідомили зарубіжні ЗМІ, на Алясці археологи знайшли останки найдревнішої людини у  Північній Америці. Під час проведення археологічних розкопок у центрі півострова неподалік від ріки Танана, вчені натрапили на помешкання древніх людей. Неподалік знаходилось кострище, де покоїлися останки трьохрічної дитини льодовикового періоду.

За допомогою радіовуглецевого датування кострища було визначено, що вік останків дитини складає 11,5 тис. років й вони належать до кінця Льодовикового періоду. Під час пошарового аналізу  вчені відтворили картину життя древніх людей. Це було невеличке поселення, мешканці якого, займались полюванням в цій місцевості й збирали поживні рослини. Древні люди використовували вогнище для приготування їжі та утилізації сміття.

Хоча після кремації лишилось тільки 20% тіла дитини, вчені сподіваються, що останки можуть містити ДНК. Це дозволить провести додаткове дослідження й порівняти ДНК залишків дитини з сучасними жителями Аляски. Не зважаючи на складні стосунки з владою США, місцеві жителі допомагали під час розкопок й погодились прийняти участь у дослідженні.  

Нагадаємо, що знахідки настільки древніх поселень особливо Льодовикового періоду у Північній Америці це – велика рідкість. Відомо всього лише декілька подібних помешкань, які знаходяться у центральній частині США. Аналогічні поселення також було знайдено на Камчатці біля озера Ушки. Знахідка останків древньої дитини дозволить вченим відтворити життя людей у Льодовиковий період.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...