• Доказ існування інопланетян з'явиться протягом 25 років

  • П'ятниця, 27 серпня 2010 року

Доказ існування інопланетян може з'явитися протягом 25 років, за словами старшого астронома Сета Шостака.

 

«Я дійсно думаю, що вірогідність того, що ми знайдемо інопланетян досить велика», – сказав він у інтерв'ю виданню Space.com, минулого тижня.

Шостак астроном проекту по пошуку неземних цивілізацій інституту (SETI) у Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Для оцінки він використовував рівняння Дрейка. Формула обчислює «число позаземних цивілізацій, з якими ми могли б спілкуватися».

 

Рівняння включає багато складних факторів, у тому числі зоряні скупчення в галактиці, кількість зірок, навколо яких обертаються планети, кількість планет придатних для життя, а також тих планет, на яких є життя.

Точних цифр немає, але, за оцінками астрономів, число позаземних цивілізацій лежить між 10 000 і 1 мільйоном.

 

«Це діапазон оцінок людей, які працюють у SETI, – сказав Шостак. – Ці люди можуть знати те, про що говорять. Якщо це так, то справа в тому, що ми будемо подорожувати до будь-кого з них у наступні кілька десятків або два десятки років».

Шостак визнав, що, навіть якщо б ми були в змозі отримати сигнали від інопланетян, розуміючи, що вони говорять, все одно було б важко, тому що вони можуть бути більш технологічно просунуті.

 

Але, тим не менше, доказ інопланетного існування був би неймовірним зрушенням.

Жеса Сюй. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...