• «Мітохондріальна Єва» жила 200 000 років тому, кажуть учені

  • Четвер, 16 липня 2015 року
«Мітохондріальна Єва», яка, на думку деяких учених, є материнським предком всіх людей, які живуть сьогодні, жила приблизно 200 000 років тому, згідно з «найнадійнішою статистичною експертизою [ДНК] теперішнього часу», що проводиться вченими університету Райс.
Вона жила десь в Африці, згідно Мареку Кіммелю, професору статистики в університеті і співавторові дослідження, виданого в журналі «Теоретична популяційна біологія» минулого тижня.
Дослідники провели порівняння 10 людських генетичних моделей, намагаючись визначити час, коли жила Єва.

Доказ існування спільного предка для всіх людей вперше було отримано в 1987 році на підставі мітохондріальної ДНК. Мітохондрії – виробники енергії у кожній людській клітині, мають власний геном, і геном мітохондрії кожної людини передається через матір.
 
«Наші висновки підкреслюють важливість прийняття до уваги випадкового характеру демографічних процесів, таких, як зростання і зникнення», сказав Кіммель. – «Класичні, детерміновані моделі, включаючи деякі, які раніше застосовувалися до датування мітохондріальної Єви, не повною мірою враховують ці випадкові процеси».

У дослідженні наголошується, що вивчення мітохондріальних геномів спрощує ідентифікацію можливих спільних предків, які жили тисячі років тому.
 
Весь людський геном містить 20 000 генів, кожен з потенціалом тисяч мутацій, що ускладнює виявлення далеких предків, навіть заснованих на порівняннях хромосомної ДНК, з використанням самих складних супер-комп'ютерів. Мітохондріальна ДНК, відзначають дослідники, спрощує процес, оскільки вона передається по прямій лінії від матері до дитини, і з меншою кількістю генів, що мають бути вивчені.

Кіммель і його співавтор Крзістоф Кіран змогли обчислити вік Єви, дивлячись на певні зразки, які вони знайшли. Один метод повинен був «перетворити заходи пов'язаності між випадковими донорами в міру часу», пояснило дослідження.

Версія англійською  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...