• При розкопках гробниці Аменхотепа III виявлена масивна статуя

  • Четвер, 16 липня 2015 року
Нещодавно в Єгипті всередині гробниці Аменхотепа III була знайдена велика статуя Тота. Статуя давньоєгипетського бога мудрості і знань, 3,5 м у висоту і майже 1,5 м завширшки, була зроблена з червоного граніту.
 
Статуя стала однією з багатьох нових відкриттів, зроблених під час розкопок гробниці. Археологи на чолі з доктором Захі Хавас також виявили, що добре збереглася кам'яна голова Аменхотепа III.

Храм був побудований поблизу заплави річки недалеко від міста Фів і двох масивних кам'яних статуй, відомих під назвою колоси Мемнома, які досягають 18 метрів у висоту і зображають фараона Аменхотепа III. Учені вважають, що Аменхотеп III – цар, який жив між 1390 - 1352 р.до н.е., був дідом молодого фараона Тутанхамона або просто Тута.
 
Останнє відкриття було зроблено під час «рутинних розкопок», що проводяться командою єгипетських археологів. Доктор Хавас сказав, що, ймовірно, буде знайдено ще більшу кількість статуй. У минулому році в сусідньому районі була знайдена 5-метрова статуя.
 
Приблизно 200 років після завершення будівництва храму Аменхотепа III він обрушився. Однак більш глибокі розкопки можуть привести до алеї скульптур Тота, яка колись проклала шлях, що веде до храму, говориться в заяві.
 

Версія англійською
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...