• Чи є життя на Марсі?

  • Вівторок, 10 серпня 2010 року
Життя на Марсі може бути реальністю, говорять дослідники, після виявлення нових доказів, що скелі на червоній планеті можуть містити сліди живих організмів.

Області древніх порід на Марсі могли утримати скам'янілі останки ранніх етапів життя на планеті, за даними дослідницької групи з інституту пошуку позаземних цивілізацій (SETI) у Каліфорнії.
 
Регіон, відомий як западини Нілі, складається зі скель, які майже ідентичні з скельними утвореннями, знайденими в Австралії в області Пілбара.
 
Дослідники, які опублікували свою доповідь у журналі «Наука про Землю та планетологія» кажуть, що це важливо, тому що на північному заході австралійського регіону було виявлене життя в мінеральній формі.
 
Скелі западини Нілі, ймовірно, існували три чверті історії Червоної Планети, а в 2008 році було виявлено, що вони містили карбонати, які, на думку вчених – ознака того, що планета придатна для життя. Карбонати утворюються при суміші води і вуглекислого газу з кальцієм, залізом або магнієм, і знаходяться в мушлях і кістках.

Дослідники використовували інструменти орбітального апарату розвідки Марса НАСА, щоб досліджувати 4-х млрд-річні породи з використанням інфрачервоного світла. Учені повідомили Бі-бі-сі, що подібний «гідротермальний» процес, який зберіг життя на північно-заході Австралії, можливо, мав місце в западинах Нілі.
 
Породи Пілбара містять куполоподібні елементи, названі строматолітами, що складаються із плівок водоростей, які заманювали в пастку відкладення, і це можна побачити сьогодні в затоці Шарк у Західній Австралії.
 
«Життя створило ці елементи, – сказав Адріан Браун із SETI в інтерв'ю Бі-бі-сі. – Ми можемо зробити цей висновок з факту, що тільки життя могло створити ці форми. Ніякий геологічний процес не міг це зробити».

Хоча дослідники поки знайшли тільки мінеральні аналоги в цих двох регіонах, вони сподіваються, що строматолітоподобні форми можна також знайти на Марсі в майбутньому.
 
«Якщо було достатньо життя, щоб створити шари і корали або свого роду мікробні будинки, і якщо це було поховано на Марсі то, та ж сама фізика, яка мала місце на Землі, можливо, сталася і там», – сказав Браун.
 
Западини Нілі були висунуті в якості посадкового майданчика для марсохода НАСА наукової лабораторії Марса, який буде запущений у 2011 році, але їх вважали надто кам'янистими і небезпечними.

«Він відвідає іншу цікаву ділянку, коли досягне мети, але це те місце, яке нам потрібно буде перевірити на предмет наявності життя на ранньому Марсі», – сказав Браун.
 

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...