• У вагітної акули було знайдено більше 300 ембріонів

  • Понеділок, 6 вересня 2010 року
У животі вагітної китової акули, спійманої біля берегів Тайваню в 1995 р., було виявлено 304 ембріона на різних стадіях розвитку – деякі все ще знаходилися в яйці, а деякі повинні були найближчим часом з'явитися на світ.

Доктор Дженніфер Шмідт з Університету штату Іллінойс у Чикаго і доктор Шу-Дженг Джоунг з національного тайванського океанічного університету, що витратили багато років на створення маркерів ДНК для китових акул, зберегли ці ембріони і встановили батьківство у 29 з них.

«Ці ембріони, що знаходяться на різних стадіях розвитку, – що незвично для тварин, мають одного і того ж батька, – вказує Шмідт у прес-релізі. – Ми повинні бути дуже обережні, роблячи висновки на підставі єдиного випадку, але, за наявними у нас даними, самки китової акули зберігають сперму після єдиного спаровування і згодом запліднюють нею свої нові яйцеклітини».

Раніше було встановлено, що більшість акулячих виводків мають більш ніж одного батька, так що китова акула може бути винятком. Звіт про дослідження був опублікований он-лайн 4 серпня 2010 року в Endangered Species Research.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...