• Гідроелектричність: можливе нове джерело енергії

  • П'ятниця, 3 вересня 2010 року
Виявлено нове джерело енергії – електрика, збережена у воді в атмосфері, відповідно до досліджень групи вчених з Університету Кампінас у Бразилії.
 
Учені представили їх дослідження в середу, на 240-ій Національній зустрічі Американського хімічного товариства (ACS) у Бостоні. Енергія була названа «гідроелектричність». «Наше дослідження може прокласти шлях до використання електрики в атмосфері, як альтернативне джерело енергії в майбутньому, – сказав лідер дослідження, доктор Фернандо Галембекк, в прес-релізі. – Так само, як сонячна енергія може звільнити багато домашніх господарств від платежу рахунків за електрику, це багатообіцяюче нове джерело енергії, може мати схожий ефект».
З 1800-х років учені вивчали, чи може вода зберігати і виділяти електрику. У минулому вважали, що вода не могла зберігати і виділяти електричну напругу. Але в 1840 році, деякі робітники Великобританії повідомили, що, коли вони торкалися пару, що виходив з котлів, їх били болючі удари струмом, що наштовхнуло вчених на думку дослідити цей предмет.

«Я не виступаю проти затвердження IUPAC (Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії) принципу електронейтральності, – сказав Галембекк, – але воно рідко застосовується до реальних речовин».

У 2009 році доктор Кейт Овчиннікова і доктор Джеральд Поллак, з університету Вашингтона видали статтю, яка підтверджує, що вода може зберігати електричні заряди. Тепер дослідження Галембекка забезпечує подальше свідчення, які пропонують, що водні крапельки в атмосфері можуть зберігати заряди.

Дослідники змоделювали контакт води з кварцом і частинками ортофосфату алюмінію, зазвичай присутніх у повітрі. Вони знайшли, що зі збільшенням вологості, частинки кварцу стають більш негативно зарядженими, в той час, як алюмінієвий фосфат стає більш позитивно зарядженим. Отримані дані показали, що вода обмінює електричні заряди з частками.

«Це було явним свідченням того, що вода в атмосфері може накопичувати електричні заряди і передавати їх іншим матеріалам, з якими вона входить у контакт», – сказав Галембекк.

Спираючись на цей експеримент, він сказав, що можливо створити складові електрики, щоб вбирати гідроелектрику і використовувати їх, так само як сонячні батареї. «Якщо ми знаємо, як електрика з'являється і поширюється в атмосфері, ми можемо також запобігти смерті і збиткам, викликаних ударами блискавки», – сказав Галембекк. Його група дослідників, яка перевіряє метали, щоб знайти ті, які найкраще вбирають гідроелектрику, передбачає розміщення панелей гідроелектрики на дахах будівель, щоб видалити електричні заряди в атмосфері в областях з частими грозами. «Нам, звичайно, треба пройти ще довгий шлях, але довгострокова користь використання гідроелектрики може бути істотною», – сказав Галембекк.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...