• Тигрова риба Голіаф свідчить про різноманіття водного світу річки Конго

  • Вівторок, 31 серпня 2010 року

Тигрова риба Голіаф, хижий вид риб вагою до 154 фунта і довжиною до 5 футів, була нещодавно показана у новій програмі Animal Planet – «Річкові чудовиська». Широко відома як істота зухвалого вигляду з гострими зубами, риба Голіаф є тільки одним прикладом з великого різноманіття видів риб, які водяться в річці Конго, і 80% з яких більше не зустрічаються ніде в світі.

«Риба-монстр» здатна плавати у бурхливих водах і легко може схопити менших за розміром риб, які не можуть плисти проти течії. Вона також здатна вловлювати низькочастотні вібрації, які випромінює її здобич.

Річка Конго – дім для 686 видів риб. У статті, що описує чудеса Конго, Міжнародний фонд дикої природи документально підтвердив існування екзотичних риб, що мешкають в її водах. У слонової риби в хвості знаходиться електричний орган, який використовується для навігації і спілкування з собі подібними. Журнал National Geographic повідомляє, що у цієї риби є також довгий хобот, щоб просівати осад на дні річки в пошуках їжі.

Дводишні риби, на відміну від більшості риб, можуть дихати повітрям. Вони виживають при незначній кількості кисню і навіть без нього. Під час посушливого сезону вони зариваються у грязьові ями і обволікають себе слизом. Вони нагадують древніх риб, «з дольчатими плавниками і твердим покриттям лускатим».

Риби річки Конго здатні адаптуватися до навколишніх умов з неймовірною ефективністю. Деякі ховаються від хижаків у водяних гіаціантах, які ростуть по берегах річки, інші живуть у частково занурених у воду деревах.

Тим не менш, деякі рибалки зловживають ловом риби або використовують способи, що приносять шкоду популяціям риб, такі як знищення рослинності по берегах річки за допомогою гербіцидів, застосування вибухових речовин і отрут. Це призвело до зменшення деяких видів риб, що, згідно з дослідженнями, проведеними Проектом з охорони та розвитку річки Конго (CREDP), загрожує різноманіттю підводного світу річки.

Зараз риба Голіаф не перебуває під загрозою знищення, але за сприяння Animal Planet вона приверне набагато більше уваги до даного регіону.

Енні У. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...