• Давні малюнки на каменях Іка: яку історію вони розказують?

  • П'ятниця, 10 липня 2015 року
Іка в Перу  невелике місто, розташоване у пустелі Наска на відстані 5 годин їзди від Ліми, на перший погляд, не має нічого незвичайного. Але після входу до Музею Кабрера  музей, де зберігаються гравіровані камені Іка  перед нами відкривається інший світ.

У музеї знаходяться більше 10 тисяч каменів Іка різних розмірів. Всі вони мають чорну, гладку поверхню, на якій вигравірувані малюнки. Піднявши ці камені, ви знайдете їх набагато тяжчими, ніж звичайні камені такого ж розміру.

Доктор Хав'єр Кабрера Даркеа, який збирав і вивчав камені Іка протягом 37 років, отримав перший невеликий камінь як подарунок на день народження. Здивований його вагою і візерунком, він приступив до збору і вивчення цих каменів.

Євгенія Кабрера C., директор музею і дочка доктора Кабрери, говорить, що її батько провів аналіз каменів і виявив, що це поширений тип гірської породи під назвою андезито, поверхня якої покрита спеціальним шаром. Шар зробив їх чорними і гладкими і, ймовірно, надав додаткову вагу.

Він припустив, що шар спочатку був м'яким, що дозволило людям нанести на нього малюнок, а потім затверднув. Покриття, що збереглося на каменях до теперішнього часу, дозволяє нам побачити ці малюнки.

Послання на камінні

На каменях Іка зображені малюнки людських фігур, рослин, тварин і абстрактні символи. Люди носять головні убори, одяг і взуття. Деякі камені зображають сцени, схожі на сьогоднішнє переливання крові, пересадку органів і пологи з допомогою кесаревого розтину. Деякі камені показують людей з телескопом, які спостерігають за сузір'ями, планетами і кометами.

Серед тварин зустрічаються деякі, схожі на корів, оленів і жирафів. Деякі з них також нагадують трилобітів, вимерлих риб та інших тварин, які нам невідомі. Найбільш дивним є те, що деякі камені зображають людей, які намагаються вбити динозаврів, або людей, з'їдених динозаврами.

Доктор Денніс Свіфт, вивчав археологію в університеті Нью-Мексико, у своїй книзі «Секрети каменів Іка і ліній Наска» привів докази того, що камені відносяться до доколумбової епохи.

Виходячи зі змісту зображень, деякі вважають, що камінню Іка 65 мільйонів років! В епоху, коли ще не вимерли динозаври, існували люди, які створили камені, вважає він.

Це не загальноприйнята точка зору, і багато хто вважає, що каміння є підробкою, створеною сучасними людьми. Як одну з причин того, чому камені називають підробками, Свіфт посилається на те, що в 1960-х палеонтологи думали, що динозаври пересуваються, тягнучи свої хвости, а камені зображають динозаврів з піднятими хвостами.
 
Оскільки зображення динозаврів вважалися неправильними, учені вважали неможливим те, що камені були виготовлені людьми 65 мільйонів років тому. Проте пізніше було виявлено, що динозаври справді рухалися, не торкаючись хвостами землі. «Тепер ми знаємо, що палеонтологи були неправі, а праві камені Іка», — пише Свіфт.

Не просто малюнки

Доктор Кабрера розглядав камені Іка як бібліотеку, де кожен камінь являє собою книгу або сторінку книги, що документує історичне минуле. Важливі речі малювалися на великих каменях, а менш важливі сюжети зображувалися на більш дрібних.

Його донька, пані Кабрера, розвиває точку зору свого батька: «Вони [люди, які створили камені] прагнули передати не просто малюнки певних моментів, вони використовували мову, засновану на малюнках».

У рамках свого дослідження доктор Кабрера дійшов висновку, що листя означають життя, а сукупність листя — цивілізацію. Що стосується головних уборів, які носять люди на малюнках, доктор Кабрера вважав, що вони символізували інтелект, тому мудреці були зображені в головних уборах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...